27 srpna, 2016

I letos se chystá akce Den nepřečtených knih. Já sice budu zrovna v práci, ale měla bych mít ranní, to znamená, že bych svoje odpoledne mohla obětovat knihám. Nebudu si dělat žádný plán dopředu, prostě přečtu co přečtu a pak sem zapíšu svůj průběh :-)

Oficiální informace

Některé knihy vstoupí do našich životů v nesprávném čase a zůstanou nepřečtené. To však neznamená, že se k nim nemůžeme později vrátit. Mohou nás tak inspirovat k životním změnám, naučit něco nového nebo nás pobavit.

Nezapomeň, že v Den nepřečtených knih, středu 31. srpna 2016, můžeš dát šanci právě takovým knihám. Už víš, co budeš v tento den číst? Vyfoť, jak trávíš Den nepřečtených knih, a zapoj se do soutěže o knižní poukázky!

#ViceCasuNaCteni


Jak to celé vzniklo?
Od roku 2011 v České republice (a vlastně i na Slovensku a všude na světě) oslavujeme 31. srpna Den nepřečtených knih.

Jsme knihomolky a knihomolové, takže když jsme se dozvěděli, že až 27% všech knih v našich knihovnách zůstává nepřečtených, bylo nám to moc líto. A protože chceme, aby lidi knihy nejen kupovali, ale hlavně četli, vytvořili jsme svátek, který dává každému možnost věnovat trochu času knize, kterou ještě nepřečetl.
Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

6 komentářů:

 1. Sakra, ten den mám zrovna zubaře, ale odpoledne bych snad taky číst mohla :) Co za knihy plánuješ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravděpodobně pokračování Démonského cyklu. To je pěkná bichle :-D

   Vymazat
 2. Já určitě číst budu. Ale ne moc extra jen jako každý jiný den. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Že bych plánovaný read-athon posunula na středu? :D

  OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)