MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

31 července, 2025

Přečteno v červenci

čtvrtek, července 31, 2025 čeká na komentář

Tentokrát pouhé čtyři knihy. Nějak nebyl čas a nálada. Ale především mě popravdě nejvíc brzdí Božská města. Nejsou to špatné knihy, ale pro mě nejsou dostatečně čtivé, abych je nerada odkládala a těšila se na další čtení. Strašně mi trvá se tím prokousat a tak ztrácím čas na jiné knihy.

20 července, 2025

Který román vás letos nejvíc bavil?

Po dlouhé řadě románů jsem konečně dostala to, co jsem potřebovala. Perfektně vyvážený příběh, který se nebude zaměřovat pouze na hlavní dvojici, jejich dostaveníčka a zbytečné komplikace.

17 července, 2025

Jaké je pro vás minimum, abyste měli pocit, že jde o romantiku? Stačí pár pus nebo je potřeba trošičku víc snahy, jiskření a doteků?
 

Knihkupectví na Santorini, jak už napovídá název, je hlavním tématem. Když babička hlavní hrdinky začne s provozem knihkupectví, otevřou se i další možnosti, jak přitáhnout knihomoly. Například založit knižní klub, pozvat nějaké autory a tak podobně.

15 července, 2025


Taky vám někdy přijde, že knižní postavy jsou prezentovány jako emocionálně či společensky slabší a přitom mají víc odvahy do života než vy? 🤣

Návrat do jednoho městečka, kde jsou hlavní postavy všech dílů všelijak spojené do jedné rodiny. Každá kniha se věnuje jednomu z párů, takže čtenář už prostě ví předem, co ho čeká.

14 července, 2025

Jaká kniha letos nedostála tomu, co jste od ní čekali?

Musím říct, že autorovy knihy jsou poměrně zdlouhavé. Vždycky využívá hodně vaty, která knihu natahuje a někdy i dost zbytečnými neužitečnými věcmi. Například opakováním již známých detailů nebo objasňováním jiných.

01 července, 2025

Přečteno v červnu

úterý, července 01, 2025 čeká na komentář

Původně jsem nevěřila, že zvládnu vůbec přečíst pět knih a najednou jsem na čísle sedm. Červen se nesl především v duchu fantasy, pokračovala jsem v rozečtené sérii, rozečetla dvě další a vyzkoušela i thriller a román. Seznam restů se neustále zmenšuje a už se těším, kolik zvládnu v novém měsíci...