MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

17 března, 2019


Jako vždycky mám pracovní neděli a ještě ke všemu odpolední. V rychlosti teda proběhnu události týdne a sepíšu vám to hlavní. Zbytečnostem se vyhnu, nemá cenu psát každou maličkost...

Hned v pondělí se mi podařilo dočíst Probuzené bohy. Nakonec to nebylo takové, jak jsem doufala. Podle obsahu a ohlasů jsem čekala úplně něco jiného, co se týče příběhu i celkové formy. Nemůžu říct nic vyloženě špatného, ale žádný wow efekt se nekonal. Víc si ale můžete přečíst v recenzi. Druhý den jsem dočetla i komiks Hobita a hned jsem měla volnější ruce na recenzáky, které byly na cestě...


Tento týden mám bohatší na knihy. Kolegyni jsem zkazila slevami na Knižním klubu. Mojí jedinou výhodou je, že se držím při zemi a opravdu se mi to daří. Zatímco ona se rozšoupla, já si vybrala jen dvě knihy. První byla další kniha od Rowan Coleman, která píše opravdu výborně a kniha za nějakých zhruba osmdesát korun, no neberte to. A druhou byla Jane Eyre. Ta mě lákala už dlouho, už od samotného vydání. Doma jednu mám, ale víc než padesát let starou, škaredou, rozpadající se a tak jsem si pořídila novou, aby byla hezky na poličce s Jane Austen a jim podobnými :-)


Také mi dorazily zmíněné recenzáky. Napsala jsem si do Baronetu o Sklenici srdíček. Tu momentálně čtu a je to hodně dobrý. Jsem nějak za polovinou, takže stále čekám, jaké zvraty se stanou. Dále od Presca mi přišly Příběhy pro holky, jde o knihu pro mladší obecenstvo, ve kterém jsou ženské osobnosti z různých období minulosti, které udělaly něco velkého a důležitého, třeba královna Alžběta I., matka Tereza a další... A jako poslední z Domina Malé temné lži, na které se těším. Bude to první setkání s autorkou...


Také jsem vypustila nový článek s tipy účtů na instagramu. Už po šesté jsem vám ukázala jedny z mých nejvíc oblíbených, doufám, že i vás zaujaly. Jak vždycky zmiňuji, mám ráda realné fotky bez zbytečných příkras, efektů z photoshopu a podobně. Prostě ty úplně obyčejné momentky... Máte nějaké zajímavé tipy i pro mě?

V týdnu jsem se ve velkém pustila do dělání pořádku v konceptech. Mám tam desítky rozdělaných článků a ty pořád jen leží skladem. Nic se s nimi neděje. Tak jsem se trošku překonala a zhruba dvanáct z nich konečně dodělala. Jedním z nich byly i další mapky, ve kterých jsem tentokrát ukázala knihy od Samanthy Shannon...


Na zítra jsem nachystala recept na palačinky. Jak jsem mluvila o konceptech, tak tam mám rozchystané právě i tyto články, jen potřebuji ty jídla zase uvařit, abych měla i fotky, které tam přidám :-) Nejsem si jistá, jak moc vás to zajímá, tak něco málo budu přidávat a uvidím podle ohlasů. Nejsem žádný mistr kuchař ani jídlem příliš nežiji (alespoň ne v porovnání s některými insta účty foodblogerů, když vidím co kouzlí, hned bych si dala, ale příprava není nic pro mě). Jsem spíše na klasiku a experimentuji úplně minimálně...Včera jsem objevila dvě stránky na bio a ekologii, nebo jak to nazvat - econea a greenstore. Už dlouho přemýšlím, jak snížit množství používaných sáčků na svačiny, pečivo, zeleninu a ovoce, věci, které si kupuji a připravuji snad denně. Našla jsem tam nějaké pytlíky, které bych si nosila do práce s sebou na nákupy. A mě by teď zajímalo, jak tyto věci (ne)řešíte vy? Máte nějaký oblíbený obchod? Jaké věci jste si pořídili? Chodíte do takových těch bezobalových obchodů a kupujete na váhu? Děkuji všem, kteří mi něco napíšou :-)

A to je asi všechno. Alespoň prozatím. Můj blog se blíží pomalu ale jistě k sedmým narozeninám a asi je na čase s tím trošku něco udělat. Jak jistě víte, se vzhledem toho moc nezmůžu, nedokážu se své šablony úplně zbavit, jen ji sem tam trošku upravím. Ale asi zapracuji na obsahu. Proběhne nějaká čistka. Nějaká reorganizace. No uvidím, musím si to pořádně promyslet, aby to tu celé bylo dostatečně přehledné a jasné. A aby mi sem vůbec někdo chodil, tak taky dostatečně zajímavé. Ale to zase až jindy. Tak se zatím mějte a ahoj :-)


Přírůstky

 • Jane Eyre
 • Kniha vzpomínek
 • Malé temné lži
 • Sklenice srdíček
 • Příběhy pro holky, které se nebojí být výjimečné
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

6 komentářů:

 1. Krásnou neděli, já dnes překonala po dvou měsících svou knižní kocovinu a přečetla za asi čtyři hodiny celou jednu knížku a už úpím, že doma nemám druhý díl, jak jinak :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak naštěstí takové stavy nemívám. Já když nečtu, tak maximálně dva dny :-D Ale zase zvládnout takhle rychle knihu, to je fajn :-)

   Vymazat
 2. Pěkné nové kousky :) Nové vydání Jany Eyrové se mi moc líbí a naprosto souhlasím, že Rowan Coleman píše skvěle :) Četla jsem od ní Všichni jsme utkáni z hvězd a byla to lahoda :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zatím četla jen ty hvězdy a ještě Léto plné neskutečných věcí :-)

   Vymazat
 3. Jana Eyrová je skvělá kniha!

  OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne