MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 srpna, 2020


Během vydávání série Temné lsti přišlo nakladatelství i s knižním průvodcem, který má čtenářům osvětlit některá fakta týkající se daného světa. Pokud jste četli Kdo je kdo ve světě stínů a dost vás to odradilo, tak tomu dejte ještě šanci a zkuste tuto knihu, je mnohem lepší.

Rozhodně nesmíte zapomenout, že jde stále o průvodce, spíše učebnici, takže určitě dochází na odborné texty, historii, letopočty a podobně. V několika částech tak kniha jede svým nudným monotónním stylem. Ale naštěstí to příliš netrvá a přechází například i do kapitol, kde máme konečně možnost vidět tabulku několika andělských run a jejich význam (u jednoho názvu jsem objevila dvě různé runy, tak nevím jestli je to chyba překladu nebo co), seznam základních a nejčastějších druhů démonů a mnoho dalšího.

Jak už jsem zmínila, je to vytvořeno ve formě učebnice, která je určená novým lovcům stínů. Učebnice je směřována přímo na čtenáře, jako by byl tímto nováčkem a je ozvláštněna mnoha vpisky, které do ní provedli Jace, Clary a Simon. Takže při čtení se nebudete nudit a budete se smát nad jejich diskuzemi, dotazy a sarkasmem. Samotná kniha obsahuje pár obrázků a ilustrací, ale když už do ní tohle trio vpisovalo nějaké poznámky, ozvláštnilo ji i vlastními kresbami...

Nejdříve jsem měla obavu, že mě to nebude bavit, protože jsem se chvílemi nudila. Přece jen tento typ knihy není zrovna určen pro zábavu. Ale jsem nakonec ráda, mám nový přehled, zjistila jsem spoustu novinek a navíc mám po ruce informace, které by se mohly hodit. Vzhledem k tomu, že autorka stále píše knihy o lovcích stínů a jako čtenář musím čekat i nějaký ten rok na pokračování, spousta věcí se mezitím vykouří z hlavy, tak mám možnost si vyhledat střípky, které zapomenu.

Nevím, co bych víc dodala. Kniha má krásnou obálku, po obsahové stránce přináší nezměrné množství informací (na rozdíl od jiných), je doplněna obrázky a osobními poznámkami, takže působí jako poděděná učebnice po několika jedincích. Pokud jste fanoušci Cassandry Clare a jejích lovců stínů, tak to určitě zkuste...


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství: 
ISBN:
Kodex lovce stínů
The Shadowhunter's Codex
-
-
Cassandra Clare, Joshua Lewis
Alžběta Lexová
Knižní průvodce
2013 originál /2018 překlad
280
Booklab
978-80-7529-619-1

Anotace:
Kodex lovců stínů je nejlepším přítelem každého mladého lovce stínů, a to již od 13. století, kdy byl publikován poprvé. Nekonečná válka s démony může být velice stresující, a tak není divu, že člověk sem tam pozapomene jemné nuance démoních jazyků nebo tipy na co nejefektivnější zneškodnění raumů. S Kodexem vás ale podobné patálie trápit nebudou.


Ukázka z knihy


Informace o autorce

 foto: Knižní vesmír

Databáze knih: Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.


Knižní téma | Shadowhunters (Lovci stínů) • pinterest

https://cz.pinterest.com/luculi/book-theme-shadowhunters/


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

  1. Jé, kdex jsem si kdysi půjčila z knihovny a spíše si ho tak prohlížela :) Ale bylo to zajímavé :) Pěkná recenze :)

    OdpovědětSmazat
  2. Mám ráda, když jsou ke knižním sériím i takovéhle doplňkové knihy (podoba učebnice ideální). :))

    OdpovědětSmazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne