MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

26 července, 2020

Shrnutí týdne #312

neděle, července 26, 2020 4 komentáře
Jako vždy připomínám, že je tu neděle a já se pokusím sepsat nějaké malé 'prohlášení' o tom, co jsem vyváděla. Což znamená, že nemám co bych pořádně řekla :-P. Měla jsem dovolenou a jak to tak už bývá, strávila jsem ji víceméně poflakováním a nad knihami, narozdíl od té předchozí, kdy jsem se nadchla do maratonu marvel filmů a málem u toho vypustila duši...

Už během minulého víkendu jsem prováděla testování blogu a to konkrétně šablony. Nakonec jsem byla nucena to vzdát, protože prostě nemám sílu ji změnit celou. Vždycky se pro to nadchnu, i pro nějakou konkrétní, kterou bych si ráda upravila (protože nikdy nenajdu tak dokonalou šablonu, abych neměla potřebu ji nechat v původním stavu), ale nakonec to po několika dnech, v lepším případě hodinách vzdám. Moje stávající není ideální, protože je v ní spousta nedostatků, které jsem před lety neviděla a tím pádem neřešila. Ale dnes mám problém občas přidat nějaké vylepšení, protože mi to není umožněno, prostě to nefunguje. Hlavní problém je v tom, že jsem na ní dělala v podstatě roky, neustále jsem si piplala detaily, až jsem došla k nynějšímu vzhledu. A tak obvykle moje trpělivost vyprší, když nejsem schopná všechno přestěhovat do nové. Proto mám rozdělaný projekt, který zatím odsouvám na neurčito a třeba se mi po kouskách podaří nakonec rozjet všechno, co bych chtěla.

Nicméně jsem nebyla ochotná se vzdát úplně a některé věci jsem si předělala po svém. Sice to není podle mých představ, ale částečně to splňuje moje očekávání. A tak jsem si vypůjčila pod hlavičkou tři obrázkové čtverce, kde jsem pro zatím udělala odkaz na můj profil a oba instagramy. Časem tam možná bude něco jiného. V menu jsem předělala knižní okénko a nyní je rozděleno do tří samostatných boxů. Slider v menu s posledními přečtenými knihami taky zmizel a jsou tam tři odkazy na recenze, které se vytváří samy automaticky. Usnadnila jsem si tak mnoho práce a nemusím neustále tvořit pro každou recenzi několik obrázků a vyrábět slider ručně. A poslední úpravou je instagram pás úplně pod zápatím na konci stránky. Tyto pásy jsem původně chtěla mít buď nad zápatím, nebo jeden pod hlavičkou a jeden dole. Ale je to jedna z věcí, která u mě v šabloně prostě nejde, tak alespoň takto... Myslím, že se teď stránka načítá i rychleji a snad je i přehledná. Pro mě je každopádně zase o něco jednodušší na práci...
Tolik asi k práci na blogu. Tyhle změny mi zabraly dost času a byla jsem ráda i za to málo, co jsem rozjela, takže zbytek týdne už jsem se v ničem nepiplala. Ještě zvažuji nějaké omezování ohledně sociálních sítí, hlavně twitteru, kterému jsem nepřišla na chuť a nerozumím mu a možná i v dalších. Ale i celkově se budu snažit trochu omezit věci, které mi tolik žerou čas a už mě nebaví.

Ale než nad tím příliš dumat, tak jsem se zatím raději pustila do čtení, abych doháněla resty. Po letech jsem se vrhla opět do světa lovců stínů. Začala jsem přehledovou knihou Kdo je kdo ve světě stínů, která mi ale mnoho nepřinesla ani neosvětlila, což je škoda. Kniha má krásnou obálku i kresby uvnitř, ale na informační úrovni nic moc. Rovnou jsem se pustila i do další takové, ale už obsáhlejší a to Kodex lovce stínů. Je to něco jako učebnice směrovaná přímo na čtenáře, ve které se najdou vepsané popisky a vzkazy od některých postav z knižní série... Ale abych nečetla jen odbornější příručky, přečetla jsem Rudé svitky magie, nedávnou novinku a momentálně čtu Paní půlnoci... Asi toto téma jen tak neopustím a nejspíš už to dočtu až do posledního dílu Temných lstí. Jediné, co mě trošku děsí, tak šířky těchto knih :-)Ve středu se mamka rozhodla pro velké zavařování okurek a letos jsme zpracovaly nějaký 36 kilo. Jako vždycky si myslím, že má mamka velké oči, ale on to stejně někdo sní, i když jich nejvíc zpacifikuje asi právě ona :-D. Byla to teda fuška, zabralo to nějakých šílených šest hodin a ještě ke všemu byl asi nejteplejší den týdne, ale máme to za sebou a podle hrubého odhadu bude klid tak na tři roky :-P....A to je asi tak vše. Prostě volno v mém obvyklém duchu, plné flákání a nic nedělání, což mi jde neskutečně dobře. Volný čas jsem trávila lehárkem u televize, odpočinkem na balkoně s knihou, neustálým cpaním břicha, vařením a pečením a tak dále. Jo a jedním velkým přeskládáváním knihovny :-P. Jelikož mi volno začalo už od minulé soboty, tak jsem stihla přečíst tři knihy a rozečíst dvě další. Teď se to asi zase trochu zpomalí, protože mě čeká horší pracovní týden. Jak už jsem dřív zmiňovala, budeme se chystat na akci škola, takže mě čeká noční. Jsem tedy ráda, že mi to volno vyšlo tak hezky a mohla jsem odpočívat :-). Nebudu už zdržovat, stejně mě už nenapadá, co bych ještě zmínila. Tak se mějte hezky a napište, jak jste se měli v týdnu vy, co nového a co čtete :-)....Články, které vyšly:


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

 1. Ahoj Luci, já se konečně po maturitě pokusila vrátit ke čtení a založila si teda kartičku v místě, kde teď bydlím. Takže jo přelouskala jsem celou knížku za odpoledne a zítra tam půjdu slídit zda mají otevřeno :-D To je mi podobný. Jinak mě čekají dva pohovory a dvě oslavy tento týden, tak snad se bude na jedné z nich slavit i to, že mě už konečně někam vzali. Ráda bych si už něco vážně našla, ale když mě nikde nechtěj :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato já mám asi poruchu pozornosti, protože nevydržím dlouho v kuse číst 😁
   Oslavy si užij a s pohovory držím palce 😉

   Smazat
 2. A pak, že nemáš skoro co říct, nakonec je z toho docela pěkný dlouhý článek. :D :D Mně o šabloně ani nemluv... Já u toho byla už docela vzteklá. :D Ty máš design parádní. :)) Ale chápu, že každý u sebe ty nedostatky vidí.. :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. problém je, že moje šablona je postupně předělená asi z tří, takže ne všechno pak jde tak jak bych potřebovala a nejde to změnit, jen šablonu vyměnit... druhou mám rozpracovanou, ale bude to spousta nervů a zabraného času, pokud ji zprovozním... :-)

   Smazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne