MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

16 července, 2018

Gulášová polévka

pondělí, července 16, 2018 6 komentářů
Dneska jeden základní recept na rychlou gulášovou polévku. Vím, že je asi blbý a zbytečný to sem dávat, ale třeba to takhle někteří neznají... Někdo dělá z normálního masa, já obvykle vařím z mletého... V tomto případě jsem i využila nových brambor z mamčiny zahrádky, které jsem nechala ve slupce...

Gulášová polévka

Suroviny:
mleté maso (vepřové nebo hovězí, podle chuti), brambory, cibule, sůl, pepř, červená paprika, majoránka, masox, zásmažka nebo hotová jíška

Postup:
Osmažit cibuli, přidat mleté maso, přidat nakrájené brambory. Celé chvíli smažit. Přidat sůl, pepř a červenou papriku, chvíli osmažit. Zalít vodou podle potřeby, jak chcete polévku hustou. Přidat masox a povařit do měkka. Jakmile je vše hotové, přidat majoránku, povařit a zahustit. Buď zásmažkou nebo hotovou jíškou, podle chuti a času ;-)

sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyniPokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

6 komentářů:

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne