MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 července, 2016

~ minirecenze ~

Když už jsem tu dříve zmínila nějaké ty kuchařky, tak musím rozhodně i tuto. Mám ji snad od svých patnácti, putuje se mnou už poněkud dlouho a za celou tu dobu se jí žádná jiná nevyrovnala. Podle toho už taky chudák vypadá :-)

Obsahuje spoustu receptů i s obrázky, sice nejsou úplně ke každému receptu, ale nalákají vás k určitému tématu. Od pomazánek, přes polévky, hlavní jídla, až po pečení, nápoje a mnoho dalšího. Seznámí vás i se základy, co se jak dělá, krájí a podobně. Samé důležité věci, které se hodí...

Recepty jsou jednoduché, spousta z nich je klasická česká, exotických tu mnoho není a to je dobře, protože alespoň je větší pravděpodobnost, že vyzkoušíte většinu. Každá kapitola začíná i nějakými tipy nebo základními recepty, které jsou odlišeny žlutými stránkami.

Prostě kuchařka, kterou bych za nic nevyměnila. V tomto ohledu jsem nenašla žádnou 'konkurenci'. Sice nemám vyzkoušené úplně všechno, ale některé recepty najdete i tady na blogu pro lepší představu... :-)


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Velká domácí kuchařka
-
-
-
-
Kuchařka
2002 originál
528
Slovart
80-7209-790-3

Anotace Databazeknih.cz:
Od studené kuchyně, polévek a omáček, přes maso, ryby a zeleninu až po moučníky, nápoje a zavařování,to vše naleznete na více než 500 bohatě ilustrovaných stranách. Kuchařka přináší přes 2000 receptů na každodenní i sváteční vaření a navíc 40 stran školy vaření, kde jsou vysvětleny základní postupy vaření a pečení.
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

 1. na vareni nejsem, ale miluju prohlizeni obrazku v kucharkach O:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já zase už tolik nezkouším nové věci jako dřív. Ale už jsem hledala nějaké kuchařky, které by mě nadchly a donutily změnit jídelníček...

   Vymazat
 2. vypadá povedeně, ale jak už jsem Ti říkala, já z kuchařek moc nevařím, takže u mě jde o zbytečné investice... navíc ty nejlepší kuchařky jsou stejně po mé prababičce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle je právě jedna z těch praktických, s klasickými recepty...

   Vymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne