MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

26 března, 2019

Čína s rýží

úterý, března 26, 2019 čeká na komentář
Takhle si dělám čínu doma. Trošku jsem to odkoukala od taťky a možná i lehce pozměnila. Dřív jsem ji dělala úplně jinak, ale u téhle verze jsem skončila, protože je nejlepší... :-)

Čína

Suroviny: vepřové maso, solamyl, sušený zázvor, rýže, papriky (trikolora), pórek, mrkev, sojová omáčka

Postup: Vepřové maso nakrájejte na nudličky. Lehce posypejte solamylem a promíchejte. Ten udrží maso šťavnaté a měkké. Pak rozehřejte olej na pánvi, nejlépe wok. Osmahněte maso do měkka. Přidejte nakrájenou zeleninu - papriky, pórek a mrkev. Krájejte podle libosti, kolečka, kostičky, nudličky, jak máte rádi. A osmažte. V hrnku smíchejte lžičku zázvoru a asi jednu až dvě lžíce sojové omáčky, já používám čínskou tmavou (viz fotka níže), pořádně promíchat a až je maso a zelenina dostatečně osmažená, polijte je a chvíli ještě nechte ohřívat. Nepřidávám žádné další koření, protože sojovka je dostatečně slaná. Jako přílohu si můžete dát rýži...sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyniPokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne