MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 března, 2023


Konečně jsem se odhodlala začít s novou sérií a vybrala jsem si Noční běžce. Moc jsem neočekávala, abych nebyla příliš zklamaná a nakonec jsem byla i docela překvapená.

Z počátku je vyprávění pomalejší a nic neříkající. Spousta nových pojmů a názvů docela mate. Neskutečně mi chyběla mapa, která by mi usnadnila přehlednost umístění měst. Ale za nějakou stou stránkou se už věci lépe chápou. Příběh se rozjíždí a přináší mnohdy zajímavé momenty. Kniha není po celou dobu nějak extra čtivá, je spíše klidná, výpravná, přesto jednoduchá. Ničím vás neohromí ani nevyrazí dech, přesto mě dokázala nadchnout. V momentě, kdy děj začal nabírat na obrátkách nebo byly hlavní postavy v nebezpečí, byl nezajímavější.

Ale tak to nefungovalo po celou dobu, bohužel. V některé chvíle se popisy putování, dobrodružství a nebezpečí mění na takovou menší detektivku, kdy hrdinové většinu času tráví v jednom městě, pátrají, intrikují a kují pikle. To už bohužel bylo takové nudné a nezáživné. Naštěstí se však všechny části po nějaké chvíli mění mezi sebou, takže se vlastně i vyvažují.

Nemůžu říct, že by autorka napsala kdovíjak úžasnou fantasy. Styl psaní je takový průměrný. Nicméně námět mě nadchl a hlavní postavy jsem si hodně oblíbila. Takže je to trochu lepší průměr, který potěšil, nutil mě číst a stále přemýšlet nad knihou, a který mě přes to všechno donutil ihned pokračovat dalším dílem.  


 Četli jste knihu? Jak se vám líbila?Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne