MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

09 prosince, 2019

Vanilkové rohlíčky

pondělí, prosince 09, 2019 8 komentářů
Letos jsem se v rámci vánočního pečení rozhodla udělat i vlastní těsta na druhy, které jsem doposud vždycky koupila hotové. Jedním z nich jsou moje oblíbené vanilkové rohlíčky.

Vanilkové rohlíčky

Suroviny: 210g hladké mouky, 70g lískových oříšků, 70g moučkového cukru, 1 vanilinový cukr, 125g másla, 1 žloutek, mléko podle potřeby, moučkový a vanilkový cukr na obalení

Postup: Prosejte mouku, přidejte oříšky, cukry, žloutek a máslo. Zpracujte těsto. Podle potřeby přidejte mléko (já dala jen trošku, aby těsto nebylo příliš tuhé). Hotové můžete buď ručně válet válečky a pak tvarovat jako rohlíčky, nebo použít mlýnek s nástavcem jako já. U nás doma jsme zvyklí je mít takové 'zubaté'. Po upečení a vychladnutí obalte ve směsi cukru a vanilkového cukru...

sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyni

Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

8 komentářů:

 1. Rohlíčky vypadají moc dobře. :) My jsem také o víkendu pekly. :))

  OdpovědětSmazat
 2. Já letos cukroví kupuji, bohužel, časově nemám šanci nic upéct. Ale ani mi to nevadí, když vím, že to kupované bude chutnat skoro stejně jako to vlastnoručně upečené :-)
  Jinak rohlíčky miluju a ty zrovna mi udělá moje babička :-D

  EMblog

  OdpovědětSmazat
 3. Vypadají dobře. O víkendu jsem taky dělala rohlíčky a mnoho dalšího. :D

  OdpovědětSmazat
 4. No tedy pochvala, vypadají moc dobře, přímo k nakousnutí :) U nsá jsou vanilkové rohlíčky taky dost oblíbené :)

  OdpovědětSmazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87