MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

22 října, 2018

Domácí chleba

pondělí, října 22, 2018 8 komentářů

První pokus pečeného chleba v troubě. V tomto receptu jde o chleba z těsta z krabice. Příště si pořídím čerstvé suroviny a zkusím upéct z toho. Pak vám tu přidám nový recept s mými zkušenostmi... Může to sice znít náročně, ale je to v pohodě a navíc je to chuťově skvělé :-)

těsto zpracované v domácí pekárně


Domácí chleba

Suroviny: krabice Kmínový chléb, voda

Postup: Podle návodu na krabici připravte těsto. Buď normálně nebo si nechte udělat těsto v pekárně jako já. Po vypracování těsta ho vložte do moukou vysypané formy na chleba a nechte kynout ještě minimálně půl hodiny. Do trouby si nachystejte pekáček plný vody a zapněte ji na plno. Jakmile bude chleba nakynutý, vložte do trouby a pečte 15 minut na plno. Potom chleba pokropte vodou (třeba rozstřikovačem na kytky) a pečte dalších 15 minut na polovinu teploty trouby. Poté znovu postříkejte vodou a pečte 7 minut. A nakonec 7 minut na plno... A je hotovo...

sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyniPokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

8 komentářů:

 1. Taky jsem jednou zkoušela, ale z neznámého důvodu vypadala kůrčička pěkně udělaná, ale zbytek vevnitř byl nedodělaný:/ (dělala jsem z vlastního kvásku) možná potom jak budu mít více času, bych jej zkusila znovu. Jinak ten tvůj (i když je z krabice) vypadá nádherně :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. V poslední době mě to baví, takže zatím dělám domácí chleby. Ale ještě chci právě zkusit z těch surovin :-)

   Smazat
 2. Máš ho fakt nádherný, hned bych ochutnala. On takový domácí chleba je stejně luxus nad luxus, člověk ho může baštit jen tak, bez ničeho :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ani nemluv. Vždycky mám co dělat, abych ho hned nesnědla :-D

   Smazat
 3. Čerstvá domácí chléb - není nic lepšího! Škoda, že na koleji není trouba a nemůžu ho tam péct :/

  OdpovědětSmazat
 4. Vypadá naprosto úžasně! Škoda, že jsem moc líná na to, abych se do něj sama pustila :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem byla. Ale teď si ho peču docela často... :-)

   Smazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87