02 října, 2017

Měsíc s knihou - září

pondělí, října 02, 2017 8 komentářů
Dneska mám pro vás přehled minulého měsíce. Přečtených knih mnoho nemám, tentokrát pouze čtyři. Bohužel jsem měla trochu čtecí kopr a také jedna z knih mi zabrala spoustu času, jelikož mě až tak moc nebavila. Ale já se nerada vzdávám a jen málokterou knihu odložím s tím, že ji dočítat nechci. A přestože jsem měla přečteno minimum knih, nic mi nezabránilo v tom, abych nasyslila hromadu nových. Za září je to rovných třináct...


Nejdříve se podíváme na Strážce minulosti. Po této sérii jsem toužila poměrně dlouho. Nejdřív mě samozřejmě zlákala obálka, ale nezůstalo jen u ní, protože jde o další knihy s tématem cestování v čase a to já ráda. Dva díly jsem sehnala přes bazar (a dalo mi to zabrat) a třetí jsem nakonec musela v knihkupectví, protože série je už vcelku nesehnatelná...Jako další mám momentálně poslední dva díly série s Cormoranem Strikem. Původně jsem nákup neplánovala a myslela jsem, že zůstanu jen u prvního dílu, ale v práci se naskytla možnost několika krásných slev, takže mě knihy vyšly něco málo přes dvě stovky. Tak tedy spokojenost. Podle databáze jsou dokonce lepší než Volání kukačky, tak se budu těšit...Dlouho očekáváné pokračování mých oblíbených sérií. Nový díl Skleněného trůnu. Na to, že úvodní kniha byla pro mě pouhým průměrem, tak s každým novým je to lepší a lepší. Proto už mi vznikla docela závilost :-P Jiskra v popelu byla naopak naprostá pecka, takže Plamen jsem netrpělivě očekávala den co den a modlila se, aby už byl. A Rick Riordan je přece jasný. Nesmí mi chybět žádná jeho kniha :-DSimona jsem získala díky akci u Neoluxoru na knihy od Yoli, která běžela celé září. Původně jsem ho chtěla číst, ale nechtělo se mi do něj investovat, ale když to vyšlo vlastně na polovinu, tak nebylo nad čím přemýšlet. Odveta je posledním dílem série a tím nejlepším. Zpočátku mi Univerzita přišla naprosto obyčejná, i když zajímavá. Ale třetí pokračování předvedlo vynikající finiš...Jako předposlední tu mám pokračování Summonera, tedy Učedníka a hlavně Rebela. Ten jsem sháněla po bazarech snad rok a naprosto zbytečně, protože se žádný inzerát neobjevil. Takže to beru tak, že kniha za to stojí, když se jí nikdo nechce zbavit :-P. Nakonec to tedy jistilo knihkupectví, kde se kniha dala ještě sehnat...No a na úplný závěr je tu jediný recenzáček od Epochy, který napsal český autor. Knihu právě čtu a už se blížím konci. Zatím vede spokojenost, tak uvidím, jak to celé dopadne :-)

Celkový počet nových knih: 13 papírových knih, 0 e-knih

 

Přečtené knihyCelkový počet přečtených stránek: 1364Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

8 komentářů:

 1. Páni, já si ani nepamatuju, kdy jsem měla za měsíc tolik nových knih, možná na minulé vánoce se mi jich tolik sešlo :D Tyhle měsíce jsou už opravdu chudé, kdy to drží nad vodou nějaký ten recenzák od Omegy plus když mám zrovna dobrý plat z brigády, tak si něco dovolím :D
  Takže ti tyhle hromádky opravdu závidím. Už abych byla ze školy venku a mohla si toho dovolit více :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsem zvědavá na tvé budoucí přírůstky :-D

   Vymazat
 2. To je teda spousta nových knih. :) a samé zajímavé. Já taky knihy nerada odkládám ale někdy je to trochu utrpení. :))

  OdpovědětVymazat
 3. Krásná hromádka a čtyři knihy za měsíc není zase tak špatné :)

  OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)