11 června, 2017

Recenze: Čtecí polštář

neděle, června 11, 2017 8 komentářů
Většina z vás si určitě v poslední době všimla, že často používám čtecí polštář při čtení knih. Už jsem měla dokonce i pár dotazů ohledně spokojenosti. Proto sepíšu těchto pár řádků, abyste to měli černé na bílém :-)

V prvé řadě řeknu, že jde o výrobek z Hranatého šitíčka (web, fb). Opravdu povedená věcička, která zabrala určitě nemálo času a hodně vychytávek. Z počátku jsem si říkala, jestli takovou věc vůbec potřebuji. Jak se nakonec ukázalo, tak ano. Polštář používám při čtení v sedě i leže. Hrany knihy, hlavně té těžší, mě netlačí do ruk a celkově nemusím držet takovou váhu. Kniha mi pohodlně lapí v polštáři na břiše nebo klíně, někdy si jej položím i před sebe na posteli a mám ho místo stolečku. Je fajn, že člověk může měnit polohy a vždycky ten polštář nějak před sebe nacpe. Takže pro moje bolestivé záda a kyčle ideální, můžu se pořád vrtět :-D


A teď trochu toho popisu... Zepředu najdete dva široké popruhy, do kterých vložíte desky knihy. Dvěma bočními šňůrkami zajistíte stránky, aby držely a neotáčely se. Uprostřed je šňůrka, která slouží jako záložka. Samozřejmě záleží na tom, kterou verzi polštáře si vyberete, protože máte na výběr několik možností. V mém případě najdete téměř všechno. Takže uprostřed je proužek na lampičku. Na krajích kapsy na mobil a další věci. Nahoře pruh na brýle. Ty já nenosím, tak alespoň sluneční pro představu :-D Úplně nahoře ucho na nošení. A vzadu dvě kapsy na přenos různých věcí... A to je asi vše... Teď už jen fotky :-)


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

8 komentářů:

 1. Děkuji za milou recenzi a přeji moc moc dalších přectenych písmenek na polštáři :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Polštář teď vídám všude a musím říct, že nad ním začínám dost výrazně uvažovat. Je to opravdu vynikající nápad a vypadá moc krásně! :) Zrovna teď totiž čtu Prozřetelnost ohně a z té těžké bichle mě zatraceně bolí ruce. :D Ale i když je to v mnohém praktické, myslím, že by mě asi dost otravovalo, kdybych musela při každém otočení stránky povolovat tu šňůru, co drží levou stranu, a po otočení ji zase utahovat, aby držela stránky dál... :D Takhle prostě jen otočím a čtu dál, nemusím se otravovat s nějakou šňůrou... :D Ale ještě uvidím. Myslím, že minimálně pro mamku ho objednám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu šňůrku vůbec nemusíš dávat na ty stránky. Můžeš ji nechat pod tím a stránky otáčet klasicky. Pak to jen stáhneš, až dočteš a půjdeš dělat něco jiného :-)

   Vymazat
 3. Já si pokládám vždy otázku, pokračuji něco takového, a vždy nekompromisně dojdu k názoru, že rozhodně ne. Pro někoho možná praktické, ale pro mě naprostá zbytečnost. Škoda, že se to dole třepí ty polštářky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. taky jsem si to nejdriv myslela, ale nekonec z toho mam velikou radost, jeden jsem poridila i mamce a ta je taky nadsena :-)

   Vymazat
 4. Polštář vypadá úžasně a když ho tak vidím, také bych jeden chtěla. Ale znám se :D Pravděpodobně by buď skončil někde ve skříni nebo bych ho používala jako obyčejný polštář :D Ale jsem ráda, že tobě tak skvěle slouží :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já jsem spokojená, hlavně u těch těžších knih je to paráda a jsem ráda, že ho mám... Někdo kupuje svíčky, někdo figurky a já si koupila polštář... :-)

   Vymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)