MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

07 února, 2016

Poslední čarodějka - Zpívající město

Recenzní e-kniha


Knihu jsem si vybrala nejen prodle její krásné modré obálky (moje oblíbená barva), ale především díky anotaci, která slibovala příběh z Nové Anglie 19. století, v němž jde o pátrání po vrahovi a k tomu i o paranormální jevy. Už to mě zaujalo a já se těšila na zajímavý příběh. Konečně změna od všech těch království, draků a podobně.

Po prvních pár stranách jsem se docela lekla, o čem kniha bude, protože mi to připadalo, jako bych četla Sherlocka Holmese. Jackaby je detektiv pátrající na vlastní pěst, tak trochu podivín a výstřední v módě. Na případ vraždy se víceméně vetře a pomáhá policii, která z toho není nadšená. Což je až moc společných prvků a to mě docela zamrzelo. Ale naštěstí se k ději připlete anglická dívka Abigail, která právě přicestovala do Ameriky a příběh nabírá úplně jiný směr. Do děje se začnou zaplétat nejrůznější nelidské bytosti. Vše dostává spád a nějaké to napětí a chvíli trvá než najdou nějaké stopy a podaří se jim celou záležitost alespoň trochu poodhalit.

Kniha se četla velice dobře, jednoduše a rychle. I samotný děj probíhal snad v pouhých třech dnech. Vyprávění bylo tak poutavé, že mě to pohltilo a ani jsem nevěděla, že jsem na konci. O nějaké pasáže k zasmání nebyla nouze, ani o napětí. Postavy byly velice sympatické a povedené. Závěr knihy byl, aspoň z mého pohledu, nepředvídatelný. Až do samotného konce jsem nevěděla, kdo všechno za tím vězí. A byla jsem docela překvapená.

Na závěr už snad jen dodám, že jde o sérii a už teď se hodně těším na další pokračování, další vyšetřování záhad :-) Za mě rozhodně ano, velká spokojenost. Kniha sice nemá ani třista stran, ale pro mě to bylo takové pohodové a nenáročné odpočinkové čtení.


Detektivova slova byla náhle uťata ohlušující ránou, pánvička přelétla místnost a zarazila se do zdi.

Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Jackaby
Jackaby
Jackaby
1
William Ritter
Vratislav Kadlec
Fantasy
2014 originál / 2015 překlad
280
Host
978-80-7494-484-3

Anotace Databazeknih.cz:
Příběh detektiva, který se specializuje na paranormální jevy, překypující troufalým vtipem a notnou dávkou hrůzy ve stylu Doktora Who a Sherlocka Holmese.

Abigail Rooková právě přicestovala do Nového Fiddlehamu v Nové Anglii. Píše se rok 1892 a ona nutné potřebuje najít práci. Potkává R. F. Jackabyho, detektiva objasňujícího neobjasnitelné, jehož bystré oko si všímá všeho neobvyklého — což zahrnuje i pozorování nadpřirozených bytostí. Abigail má zase jiný dar, dokáže si všímat obyčejných, ale podstatných detailů, takže se na místo Jackabyho asistentky výborné hodí. Hned během svého prvního dne v novém zaměstnání se Abigail ocitne uprostřed napínavého případu: ve městě řádí sériový vrah. Policie je přesvědčená, že se jedná o běžného kriminálníka, ale Jackaby si je jistý, že je to nelidská stvůra, jejíž existenci policie — s výjimkou mladého pohledného detektiva Charlieho Canea — vytrvale popírá.

Odkazy: host


Kde koupit knihu

http://nakladatelstvi.hostbrno.cz/nakladatelstvi/fantasy-sci-fi-young-adult/jackaby-1070   http://www.palmknihy.cz/jackaby-161963.html?___SID=U?a_box=qkwqn7mf
"Přišla pošta," řekl a probíral se přitom hrstkou dopisů. Zarazil se u malého hnědého balíčku a svraštil rty.

Ukázka z knihy


Informace o autorovi

foto: Blesk

Databazeknih.cz: William Ritter je americký autor, vystudoval angličtinu a učitelství se zaměřením na tvůrčí psaní a folklor na Oregonské univerzitě. V současnosti učí na střední škole ve Springfieldu.

Překladatel


foto: Host (Kadlec, Vratislav)


 Za recenzní e-knihu děkuji nakladatelství Host.Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

 1. Jackabyho jsem taky dostala jako recenzní e-knihu, ale rozbila se mi čtečka... :/
  A taky mi to připomělo, že bych měla hnout se soutěží! :D

  OdpovědětVymazat
 2. Původně jsem si nemyslela, že by mě kniha mohla zajímat, ale po přečtení několika recenzí, včetně té tvé, si myslím, že se nan í určitě brzy vrhnu :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ja byla spokojena, protoze jsem konecne cetla neco, co se nedalo jen tak predvidat

   Vymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne