MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

11 listopadu, 2014

Hobit re-reading

úterý, listopadu 11, 2014 čeká na komentář
Hobita jsem poprvé četla asi před deseti lety. Někdy v době, kdy vypukla mánie okolo Pána prstenů. Musím se přiznat, že sama jsem to v té době hodně 'žrala' :-D A když po letech přišel do kin i Hobit, byla jsem nadšená. Peter Jackson film rozdělil na tři části a jak bylo psáno, příběh doplnil některými ději z jiných knih od Tolkiena, které se Hobita nebo jeho postav týkali. Filmové zpracování se mi hodně líbí a jsem z něj nadšená. A tak jsem si řekla, že si knihu přečtu znovu, než půjde do kin poslední část. Především proto, abych si to osvěžila. A musím říct, že po těch deseti letech jsem si toho moc nepamatovala. Jen tu hlavní linii. Jaké tedy bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že začátek je vcelku shodný, ale zbytek knihy je už docela hodně rozdílný. Některé části jsou naprosto jiné. Ale abych řekla pravdu, tohle je asi jedna z vyjímek, kdy mám prostě ráda knižní předlohu a stejně tak i film, přestože se striktně nedrží knihy. Ale co už. I tak je to podívaná.

Původní článek najdete zde, ale nečekejte dlouhé psaní. Protože skoro po deseti letech už jsem neměla šanci nic vypotit :-)

A jaký je váš názor? Máte rádi knihu i filmy? Nebo vám vadí rozdílnosti předlohy a filmového zpracování?Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87