MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

19 listopadu, 2013

Před pár dny jsem přečetla knihu. Věděla jsem, že film byl v létě v kině. Tak mě napadlo, že si nejdřív přečtu knihu a film shlédnu po ní. Ještě, že jsem tak udělala. Z knihy jsem byla docela nadšená. Líbila se mi, až na ten dost překvapující závěr. Chvílemi mi to připomínalo Percy Jacksona smíchaného snad s Harry Potterem nebo něco takového. Ale když jsem viděla film, byla jsem hodně zklamaná. Scénárista si půjčil možná tak chabou čtvrtinu z knihy, protože spousta věcí byla jinak. Chápu, že ne všechno z knihy se dá převést, nějaké úpravy být musí. Ale ty změny byly dost velké. Herci ušli, nebyli špatní (až na ten šílený Valentýnův ůčes), efekty slušné, celkové zpracování uspokojující. Ale ten scénář! Hanba...

Moje hodnocení:


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne