MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

14 září, 2013


Nastavování programu. Pokusím se popsat podrobněji co znám... Snad to někomu pomůže, třeba nějakým začátečníkům...

 
Moduly:

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!V této části jde už o složitější práci s Calibre. Já osobně se do toho nepouštím a nějak zvlášť jsem to nezkoumala. Ale bude nás tu zajímat tlačítko . Případně tlačítko vedle, které kontroluje aktualizaci již nainstalovaných pluginů.

V této části si můžeme stahovat pluginy, pro další práci s programem. Například nové zdroje informací pro metadata, tedy info z databází jako například databazeknih.cz, goodreads.com apod. Nebo dobrého pomocníka Find duplicates, Kindle collections na tvorbu kolekcí, které se po připojení vytvoří i ve čtečce Kindle a nemusíte tak ručně vytvářet složky přímo v ní. A mnoho dalších vychytávek. Ty, které jsem už vyzkoušela najdete v Seznamu témat Calibre průvodce, ke konci stránky.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87