MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

14 září, 2013

Nastavování programu. Pokusím se popsat podrobněji co znám... Snad to někomu pomůže, třeba nějakým začátečníkům...

Stáhnutí metadat:

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!V této části si zvolíte, která metadata chcete stahovat. Pokud si nechcete nějaké info doplňovat ručně, ale stáhnout z internetu. Vpravo si vybíráte, co stáhnete, jméno autora, žánr, popis knihy, hodnocení atd... Samozřejmě informace to bude hledat ve zdrojích, které si určíte vlevo. Nějaké jsou základní, které tam budou po instalaci programu. Nějaké si můžete stáhnout pomocí pluginu, například databazeknih.cz. Návody jsou zde Calibre průvodce - Úprava metadat, Plugin: Goodreads, Plugin: Fictiondb a Plugin: Databaze knih


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87