MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

01 dubna, 2013


Další fantasy, kterou jsem četla. Absolutně nezajímavá a nezáživná. Obávám se, že druhý díl už číst nebudu. Autor nenaláká čtenáře žádnými popisy. Je to spíš strohé povídání o jednom chlapci. I když na konci knihy už není chlapec. Celý příběh se odehrává v období cca deseti let. A to si myslím, že při knize, která nemá ani 500 stran je hodně rychlé. Například jsem četla část, kdy utekl z domu a po pěti stranách už jsem byla posunutá o další dva roky. Po dalších třeba patnácti stranách další dva roky života pryč. Prostě tato kniha mě nezaujala a já jdu vesele hledat něco lepšího :-) Napsal Chris Bunch.
Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Bouře křídel
Storm of wings
Pán draků
1
Chris Bunch
Lenka Němečková
Fantasy
2005
479
Triton
80-7254-628-7

Anotace Databazeknih.cz:
Jako dítě Hal Kailas s oblibou šplhal po útesech kolem vesnice, pozoroval život draků, jež zde hnízdili, a snil o dni, kdy se sám stane dračím jezdcem. Pak začala válka a draci i jejich jezdci se stali nejvražednějšími zbraněmi. Neustávající akce je výzvou všem čtenářům, kteří si oblíbili fantasy s rozsáhlými vojenskými konflikty a spádem beroucím dech.
Informace o autorovi

foto: IMDb


Databáze knih: Chris Bunch (1943 - 2005) byl členem prvních vojenských oddílů ve Vietnamu. Byl příslušníkem jednotky zvláštního určení, absolvoval i letecký výcvik a sloužil jako velitel hlídky a válečný korespondent pro časopis Star and Stripes. Později byl redaktorem neoficiálně vydávaných časopisů o motocyklech a psal i pro nejrůznější tiskoviny od undergroundových časopisů až po časopisy Look, Rolling Stone a pořady vysílané v hlavním vysílacím čase v televizi.
Chris Bunch nepatří sice mezi mistry žánru, je však schopným řemeslníkem, a snad právě proto nabízí čtenářům kvalitní zábavu a pocit skvěle prožitého dobrodružství.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne