MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

28 října, 2012


Příběh vědce, který objeví schopnost neviditelnosti. Pokud se dobře pamatuji, nejdřív to vyzkoušel na kočce. Později sám na sobě. Nejdřív byl z experimentu nadšený, ale později mu začalo docházet, co tato vlastnost obnáší. Totální odcizení od lidí a společnosti. Jelikož to nemohl zvrátit, začalo se to projevovat na jeho chování. Začal být nebezpečný. Jeho zuřivé chování vede k tomu, že nakonec zemře... Tento příběh se mi velice líbil. Každý během čtení může vidět v ději jiné poslání.

Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Neviditelný
The Invisible Man
-
-
Herbert George Wells
Emanuel Tilsch, Emanuela Tilschová
Sci-fi
1897 originál / 1990 překlas
168
Melantrich
80-7023-040-1

Anotace Databazeknih.cz:
Proslulý autor utopických románů líčí v tomto fantastickém příběhu osudy mladého přírodovědce Griffina, který objeví tajemství neviditelnosti a vyzkouší je sám na sobě. Neviditelný a nepolapitelný bloudí nejprve Londýnem, pak anglickým venkovem, šíří kolem sebe zmatek a hrůzu, stává se štvancem, propadá zuřivosti, která se mu nakonec stane osudnou a vede k jeho záhubě..Informace o autorovi

foto: Russia Beyond


Databazeknih: Anglický spisovatel a jeden ze zakladatelů žánru science fiction Herbert George Wells se narodil roku 1866 v Bromley. Jeho otec byl prodavačem a než si jednou zlomil nohu hrál profesionálně kriket. Jeho matka celé dny sloužila jako hospodyně na nedalekém statku a mladý Bert si tajně pročítal knihy z tamní knihovny. Tak si už v mládí vypěstoval lásku ke knihám. Třebaže jeho otec si přál aby šel Herbert v jeho stopách, ten měl zcela jiné plány.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne