MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

04 listopadu, 2018


Zdravím u nedělního přehledu. Pojďme se podívat, co se stalo za uplynulých pár dní... Včera večer dávali v televizi Nástroje smrti. A i když podle mého se film rozhodně nepovedl, sérii mám ráda. Četla jsem ji jako puberťák a velice si ji oblíbila. Ano, dnes už bych asi měla jiný názor a především, pokud bych to četla poprvé. Nicméně jsem díky filmu dostala zase chuť přečíst všechny knihy ze světa lovců stínů. A je tu zase ten začarovaný kruh. Myslím, že příští rok prostě dokoupím chybějící díly do sérií co mám a začnu se věnovat čtení zásob plus re-readingům. Proč? Protože proto si syslím všechny ty knihy, abych je mohla minimálně ještě jednou otevřít. Ale kdy na to vzít čas?

No popojedem, protože tohle je prostě hlava dvacet dva a nikdy se nehnu z místa, když o tom budu pořád jen blábolit. Tak jo, přeskočme rovnou k problému a to jsou nové knihy. Jelikož konec týdne vyšel až po novém měsíci, mohli jste tyto knihy vidět už v měsíčním přehledu. Takže tu provedu jen malé opáčko. Aneb nové knihy... Všechno jsou tentokrát nákupy, kromě recenzáku v podobě Atlasu mýtů od Presca a knihy Došel nám čas, což byla taková výměna za plátěné tašky. A pak mám ještě Zápisník milovnice knih, na který bude recenze možná už zítra...


Opět jsem sepsala článek s knižními mapkami. Tentokrát se mi pod ruku dostal Tolkien a jeho knihy. Nemám teda doma všechny jeho publikace, nicméně z toho co vlastním, jsem pár map vylovila... Jaký názor na mapky máte vy? A jaká je vaše nejoblíbenější?


V novém měsíci jsem si zvolila další dvě knihy na přečtení. Na jedné už pracuji, ráda bych celou sérii od Deborah Harkness měla dočtenou co nejdříve, a na druhou se snad dostanu brzy... :-) Kolik jste si toho naplánovali vy?


Na blogu můžete také soutěžit až do 11.11. o balíček s knihou, plátěnou taškou a dalšími věcmi. Navíc je to společná soutěž několika blogů, takže na konci článku najdete seznam dalších pořadatelů. Tak mrkněte :-)Jedinou přečtenou knihou se stali Písečníci. Kniha byla příjemná, milá a dobře se četla. Ale přišla mi trošku delší a navíc hodně podobná Harry Potterovi. Spousta blogerů to zmínila a nevadilo jim to, mě však trošku ano. Více si však můžete přečíst v článku...


Posledním článkem je sobotní přehled novinek na listopad, které mě zaujaly. Jelikož jsem ukončila spolupráci s Omegou, tak mě čekají dvě knihy ke koupení a dva recenzáky a zbytek už je jen taková třešnička na dortu, pokud se ke mně dostanou, ale netrvám na nich. Jste zvědaví? Mrkněte zde..

V pátek jsem si vyprosila volno za přesčasy, navíc jsem byla v práci další noční, aby se opravila plocha s vánocemi. Teď už to máme snad v pořádku, protože znovu odmítám jít. Takže jsem toho využila, v pátek jsem se stavovala u mamky, udilo se, pomuchlala jsem všechny zvířata a k večeru pak jela domů. Včera jsem se samozřejmě válela, shlédla nějaké ty seriály, včetně posledního dílu Času čarodějnic :-) a večer četla. Docela jsem s tím hnula, tak snad budu mít stejné štěstí i dnes... No a dnes teda trošku úklid, uvařit oběd, vyprat a prostě všechno, na co jsem od pátku byla hrozně líná. Teď už jen poklidím kuchyň a zase číst... Čím víc se blíží konec roku, tím míň se mi chce a kolikrát přečtu denně třeba jen dvacet stránek a pak raději pustím tu televizi. Ta je míň namáhavá :-P Jo a zítra konečně zase začíná Cizinka. Takže to má přednost před knihou :-D

A to je asi opravdu všechno. Užijte si slunečnou neděli :-)

Přírůstky

 • Krvavé impérium
 • Kodex lovce stínů
 • Spící obři
 • Probuzení bohové
 • Dvůr křídel a zmaru
 • Dvůr mlhy a hněvu
 • Dvůr trnů a růží
 • Dvůr mrazu a hvězd
 • Došel nám čas
 • Atlas mýtů
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

 1. miluji mapy v knihách, pak má člověk přehled kudy postavy jdou a nejraději mám ty z Harryho Pottera
  pěkné knižní přírůstky

  OdpovědětSmazat
 2. Včera dávali Nástroje smrti? :D Ani nevím :D Není to úplně špatný film, akorát ho musím brát jako něco úplně jiného než knižní sérii. Stejně tak seriál. No, já jsem si dala maraton Cassandry Clare o prázdninách, přečetla jsem Nástroje smrti, Pekelné stroje i Temné lsti a zbožňuju to čím dál, tím víc!! Těším se na poslední díl Temných lstí! Jinak tvé knižní přírůstky jsou úplně úžasné :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Jako film jsem zkoukla, ale fakt to není výhra .Hlavně věci co přidali a nebyly v knize. A seriál raději nezmiňuji :-D

   Smazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne