06 září, 2018

Opět jsem se pohrabala v knihovničce a z toho množství, které mi zbývá a které neustále narůstá, jsem vybrala opět dvě knihy, ve kterých najdete mapy. První mapa není typická, protože jde spíš o vesmírného průvodce danou soustavou... Ale stále důležitou pro příběh. V druhém případě jde o knihu české autorky, která i do své knihy nechala mapu vložit. Na první pohled mi strašně připomíná svým stylem a zpracováním Středozem... A co vy? Máte nějakou oblíbenou?


Čáry života (Čáry života #1)

Anotace Databáze knih: Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?
  


Vlčí krev (Syn pekel #1)

Anotace Databáze knih: Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí.
Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázána. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou
Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil - třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země.
 
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

4 komentáře:

 1. Zbožňuji knihy, ve kterých jsou takhle vykreslené mapy. Člověk se pak více dokáže vžít do příběhu a představit si, kde se jaké město apod, nachází. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jj, taky mam rada mapky, hlavne ty peclive vypracovane :-)

   Vymazat
 2. Obě mapky jsou vážně krásné. Hned je mi kniha sympatičtější.. :))

  OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)