MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 ledna, 2018

Viděla jsem... #130

pondělí, ledna 15, 2018 12 komentářů
Všechny filmy a seriály jsou hodnoceny po prvním shlédnutí, s odstupem času je samozřejmě možnost, že změním názor ;-) Pokud vás zajímají další mé filmové zkušenosti, můžete  ještě více hodnocení najít na mém účtu Csfd. Seriály, které sleduji najdete na Edně... Pokud pro mě máte tipy na dobré filmy, neváhejte se podělit ;-)

poster poster poster poster
poster poster poster Poster undefined 
    Modrá jako safír

Malé ženy
Na film jsem koukala v televizi a to jen proto, že to znám jako knihu podle názvu. Bylo mi předem jasné, o čem to tak zhruba může být a v jaké době se to odehrává. Nicméně nemůžu říct, že mě to nějak zvlášť zaujalo...

Moje hodnocení:

Divoká dvojka
Vcelku dobrá komedie, u které jsem se smála jak malý děcko. Některé vtipy byly trošku i přehnané až trapné, ale bavila jsem se výborně.

Moje hodnocení:


Hitchcock
Čekala jsem, co se dozvím z Alfredova života, ale očividně nic podstatného. Takže další film, který mi stačilo vidět pouze jednou...

Moje hodnocení:


Hora mezi námi
Typické téma o přežití, které v podstatě nepřinese nic nového. Knižní podoba je možná lepší a zajímavější, ale film nepřinesl nic, co bychom už neznali. Jediné, co je opravdu výborné, tak herectví ústřední dvojice :-) A jinak jsem nepochopila jejich pojídání sněhu. Není to náhodou nebezpečné a nesmí se to? :-O A taky to, že přežili, když měli jen rifle...

Moje hodnocení:


Zimní příběh
Na tohle jsem koukala jen z čiré zvědavosti, protože už dřív jsem viděla na netu nesčetně recenzí na knihu. K té mě nic nelákalo, takže tohle byla jednoduší varianta. Nebylo to špatné a spoustu věcí jsem pochopila, až na to, proč měl hlavní hrdina vykonat zázrak a zrovna v takové formě.

Moje hodnocení:
CSFD


Marie Terezie
O tomto dvoudílném filmu se myslím zmiňoval taťka. A já jako člověk, co má rád historii jsem na to prostě musela kouknout. Bylo to dobře zpracované, líbili se mi i herci (a že tam bylo národností). Ale jinak mi film zase tak moc nedal. Zaměřilo se to hlavně na Terezii a její život, ale už to neukázalo život v její zemi...

Moje hodnocení:
CSFD


Rudá jako rubín, Modrá jako safír
Co si budeme vykládat. Filmová adaptace mé oblíbené knižní série? Moc jsem neočekávala, takže jsem nebyla ani příliš zklamaná. Ale mohlo to být lepší... Nemůžu si pomoct, ale působí to na mě nějak podivně :-D

Moje hodnocení:


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

12 komentářů:

 1. Rudá jako rubín a tuhlé sérii se chystám brzo zkouknout :)

  OdpovědětSmazat
 2. Marii Terezii jsem viděla taky, a mám na ni stejný názor. Film zpracován moc hezky, ale moc to z historie neukázalo, no ... Jinak chystám se na Horu mezi námi, četla jsem knihu a ta byla super!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono by to bylo asi mnohem delší, kdyby to brali do hloubky...

   Smazat
 3. Sérii Drahokamy jsem viděla a mě naopak docela mile překvapila. Knihy se mi moc líbili, takže jsem čekala,že se jim filmy nevyrovnají. :) Je pravda, že jsou trošku slabší, ale není to nic strašného. :))

  OdpovědětSmazat
 4. Samý průměr koukám. Malé ženy jsem viděla kdysi, snad tedy stejnou verzi, a líbilo se mi to. Marii Terezii jsem spíš tak vnímala, u nás doma to bylo puštěné a přišlo mi, že je to vypravené moc hezky. Děj a historii ale soudit moc nemohu, fakt jsem to viděla po kouscích :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem náročnější kritik na filmy než na knihy :-D

   Smazat
 5. Divoká dvojka mě moc nechytla, i když pár super vtipů měla. Zimní příběh mě dost zklamal. Jinak filmový článek u mě bude zítra ;)
  Beauty of pink / Knižní regál

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, když poslední dobou ten filmový průmysl stojí za prd :-D

   Smazat
 6. Divokou dvojku mám v plánu už delší dobu, ale jako obvykle, moc filmů, seriálů, knih a málo času :D
  Zimní příběh jsem viděla a je fajn, ale ne nijak extra skvělej. Zkoušela jsem číst i knihu, ale to se jednoduše nedalo.
  Rudou jako rubín jsem viděla už před delší dobou... ostatně i knihy jsem četla před delší dobou a moc si nepamatuju. Takže to vidím na re-reading drahokamů, re-watching rubínů a dokoukání dalších dvou filmů. Ale pamatuju si, že jsem na Rudou jako rubín koukala ještě s titulkama, takže tam samozřejmě mluvily německy, ale zpívalo se tam sláva královně. To znělo neuvěřitelně divně. Přitom když je česky dabovanej film, který se odehrává v Anglii, ani mi to nepřijde :D Každopádně, to je asi to jediné, co si pamatuju, takže re-watching fakt potřebuju :D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky bych to chtěla číst znovu. Hned jak bude čas. Série je totiž skvělá :-)

   Smazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87