MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

14 srpna, 2016


Do druhého dílu jsem se pustila ihned po prvním, protože je ještě tenčí a když už jsem tuto sérii načala a tak hezky mi to jde, tak to dočtu všechno po sobě...

Nejdřív bych měla upozornit, že se tady mnoho neděje. Už od počátku to působí jako nadstavená spojnice mezi prvním a posledním dílem. Nejdřív to všechno začalo, nějaké to seznámení a podobně. Na konci se to zase rozuzlí a určitě dojde k nějakým problémům. A tohle je takový mezník, který nás na to má připravit.

Trochu jsem nepochopila význam názvu knihy. Tak nějak to nesouvisí s ničím, co jsem se dočetla, takže víceméně trochu tápu.

Hlavní dvojice je rozdělena, jeden musí plnit svoje povinnosti a chránit svůj lid, druhý se snaží zjistit, jak by mohli přežít. Do děje se zaplete nespočet nových postav a jak se zdá, komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Spousta věcí se dá vyčíst ihned, něco je jen naznačené a to hlavní se prostě nedozvíte. Musíte si počkat.

Takže abych řekla pravdu, k této knize se toho nedá mnoho vyjádřit. Opět tu vládne chaos v písmenkách a tak si některé části musím přečíst dvakrát, aby mi díky překlepům něco neuniklo, protože vznikají opravdové skvosty. Dějově je to jen malý posun a v podstatě se vaří z vody. Přesto to není žádná katastrofa, protože autorka si zachovala čtivost i lehkost textu.

Strhávám jednu hvězdičku, protože si myslím, že to mohlo být zkrácené a přidané k další knize, jako duologie by to bohatě stačilo...
 
Roar seděl na jednom ze stolů uprostřed místnosti a hrál na kytaru. Vedle něj zpívala Árie, s uvolněným úsměvem na rtech a hlavou nakloněnou na stranu.

Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Cesta věčnou nocí
Through The Ever Night
Nebe
2
Veronica Rossi
Michaela Škultéty
Sci-fi
2013 originál /2013 překlad
224
Knižní klub
978-80-242-3931-6

Anotace Databazeknih.cz:
Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit. Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?


Vítr se utišil a Perry si uvědomil noční ticho a hlasitost svých kroků. Podíval se na oblohu v očekávání bouře, avšak nic se nezměnilo.

Ukázka z knihy


Informace o autorce

foto: Veronica Rossi

Databazeknih.cz: Veronica Rossi se narodila v Rio de Janeiru, Brazílie. Vyrůstala a žila v různých zemích a městech po celém světě, nakonec se usadila v severní Kalifornii se svým manželem a dvěma syny. Absolvovala bakalářské studium na UCLA a poté pokračovala ve studiu výtvarných umění na vysoké škole v Kalifornii. Když nepíše nebo nemaluje, honí se za svými chlapci, kteří ji umí rozesmát každý den.
 Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

6 komentářů:

 1. Já myslím, že to taky duologie byla, akorát v Česku se to rozhodli vydat na tři díly :P

  OdpovědětVymazat
 2. Do knihy se pustím asi zítra, záleží, jak stihnu dočíst současný příběh. Každopádně už předem počítám s tím, že to bude takové výplňové čtivo. Víc se těším na třetí díl :)

  OdpovědětVymazat
 3. Mně naopak se druhý díl líbil maximálně! :) Vůbec mi to nepřišlo jako výplň či ''zbytečný'' díl, ba naopak :)
  Ale tak sto lidí sto chutí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak. Mě tam chyběla akce a nějaká větší zápletka.

   Vymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne