MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

20 června, 2016

Rolovací boxy

pondělí, června 20, 2016 11 komentářů
Včera jsem byla dotázána, jak jsem udělala, že štítky, archiv a další mám jako rolovací boxy. Tak vám to rovnou napíšu i zde, pokud by vás to zajímalo... Pro mě je to rozhodně praktičtější, protože si můžu určit, jaká bude velikost boxu a navíc to nezabírá tolik místa...
 

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Otevřete si šablonu přes tlačítko Upravit HTML. Vyhledáte si pomocí CTRL+F tu část, kterou potřebujete. V mém případě ŠTÍTKY. Pomocí černé šipky vlevo musím rozkliknout danou část a vložit následující kód. Na obrázku níže pak máte detailně, kam kterou část vkládáte.


<div style='width: 310px; height: 190px; overflow: auto'> </div>


Width - určíte si šířku boxu, height - určíte si výšku boxu. A to je vše.


Snad je to srozumitelné. Pokud ne, napište mi :-) Pokud byste měli nějaký jiný dotaz, není problém, pokusím se pomoci :-)


Druhá varianta

Do CSS vepište například tento kód, pokud chcete mít rolování na štítky

.Label ul{
width: 310px;
height: 160px;
overflow: auto
}


nebo pro archiv, pokud máte nastaveno jako seznam....

.BlogArchive ul{
width: 310px;
height: 160px;
overflow: auto
}  


V obou případech nezapomeňte, že se rolovací panel zobrazí jen pokud máte seznam dostatečně dlouhý. Záleží tedy na tom, jaké rozměry si nastavíte, viz. width: 310px; height: 160px;...


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

11 komentářů:

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne