MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

28 října, 2015

Jelikož se blíží konec roku a já už mám do konce roku plány na nákupy knih hotové (samozřejmě se změnami se počítá :-)), koukám se na nabídku knih pro rok 2016... Zaujalo mě pár kousků, které si určitě nenechám ujít a ráda si je přečtu...


Adaptace

Jako první je tato dystopická kniha... Dystopie, která je hodně blízká reálu, to mě rozhodně zajímá...

Zoya měla všechno – domov, přátele, rodinu… A pak lidstvo zdecimovaly války. Teď nemá nic. Přišla i o svůj domov. Ale přizpůsobila se. Vpřed ji pohání jen naděje, že ji vzácná mapa dovede do posledního útočiště na Zemi. Lidé zkoušení válkou a nemocemi se také přizpůsobili novému světu a bojují o každou minutu života. Osamělá dívka putující neznámou krajinou je pro ně snadnou kořistí. Když Zoje pomůže neznámý Šimon, poruší tím křehkou rovnováhu poválečného společenství a musí za to zaplatit životem. A tak se Zoye vydává na cestu zničenou krajinou s nadějí, že ji mapa po jejím mrtvém kamarádovi skutečně dovede před brány města, kde ještě vládne lidskost. Tedy měla by… Dystopická verze budoucnosti v nejnovějším románu Miroslavy Varáčkové Adaptace má až nebezpečně blízko k realitě, která může zabušit na dveře už zítra.


Třetí stříbrná kniha snů

Myslím, že by mělo jít o závěrečný díl série Silber. A i kdyby ne, rozhodně musím knihu mít, jednak abych se dozvěděla, jak to pokračuje a navíc se strašně těším, jak se u nás poperou s tou krásnou stříbrnou obálkou :-)


A Court of Thorns and Roses

Jako další mě láká tato kniha. Nevím sice přesně o co tam jde, ale od autorky jsem četla Skleněný trůn, který se mi líbil. A navíc jsem na goodreads odkoukala, že tato spisovatelka je docela dost oblíbená. Takže možná ukořistím i tuto další knihu :-D Ale jen v cz :-P


Pekelné stroje 2: Mechanický princ

Knihy o lovcích stínů mě strašně baví a jsem ráda, že k sérii Nástrojů smrti patří i další, například Pekelné stroje. Jedničku budu brzy objednávat. Dvojka je tedy povinností :-P A pokud bude štěstí přát, tak trojka vyjde na podzim roku 2016 :-)


 

Královna Tearlingu 2

Pokračování této skvělé knihy bude v roce 2016 a to rovnou dvěma knihami (podle netu má vyjít i třetí díl, ale nejsem si tím jistá, protože na goodreads sice hodnocení je, ale kniha má teprve vyjít v originále... Je to nějaké zamotané). Doufám, že se jejich plány splní a nebudou další posuny. Já jsem rozhodně natěšená... 

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.


 

The Kill Order

U této knihy se stále rozhoduji. Nemám ráda neúplné série. I když to není vyloženě součástí Labyrintu, jde o knihu, která této sérii předchází. Ještě předtím než vznikl ZLOSIN, o době kdy začaly problémy se Sluncem. No uvidíme... :-)


A co vy? Už jste se zajímali o nadcházející rok a co hezkého by vám udělalo radost? Tak schválně, pochlubte se :-)


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

1 komentář:

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne