MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

28 května, 2015

On My Wishlist #38: EON

čtvrtek, května 28, 2015 3 komentáře
Dalším projektem, ke kterému se připojím je On My Wishlist... Meme z dílny Book Chick City... - o projektu

Jsem zvědavá, co se vyklube z tohoto... Dracíííí

   

EON Znovuzrození dračího oka, Alison Goodman - databazeknih | goodreads
Dvanáctiletý Eon podstupuje několikaleté náročné studium, které vyžaduje osvojení dvou schopností: šermu a dračí magie. Eon doufá, že uspěje a bude vybrán jako dračí oko - učedník jednoho z dvanácti energetických draků štěstěny. Ale má to háček. Velkým Eonovým tajemstvím je, že je vlastně Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát dračím okem. Protože ženám je dračí magie zapovězena, vystavuje se velkému nebezpečí. A vzhledem k okolnosti, že se její riskantní hra stala součástí vražedného boje o císařský trůn, je postaráno o napínavou zápletku...

Autorka stvořila říši hvězdných draků jako imaginární svět, pro jehož podobu se nechala inspirovat starou i moderní čínskou a japonskou kulturou. Dobrodružné vyprávění protkané kouzly a bojovým uměním bezpochyby uchvátí každého čtenáře.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

3 komentáře:

  1. Túto knihu si chcem strašne moc prečítať, no jediné čo môžem nájsť v kníhkupectve je druhý diel :(( A ten je o dievčati, a radšej by som prijal tento prvý :)) :DD

    OdpovědětSmazat
  2. O téhle knížce jsem už nějakou tou dobou slyšela a od té doby si ji chci přečíst, ale přesto jsem se k tomu ještě nedostala..

    OdpovědětSmazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne