MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

30 dubna, 2015

Mazanec

čtvrtek, dubna 30, 2015 čeká na komentář

Po dlouhé době jsem se dokopala k tomu si něco udělat v domácí pekárně. Dnešní pokus? Mazanec s rozinkami a kandovaným ovocem :-)
 
těsto zpracované a upečené v domácí pekárně nebo v dortové formě

Mazanec

Suroviny mám odměřené na moji pekárnu, tak aby to bylo akorát a nepřekynulo, tak se nedivte tomu zvláštnímu množství surovin... (převzato z receptu na vánočku :-))

166ml mléka, 1 žloutek, 53g másla (rozpuštěné), trochu soli, 50g pískového cukru, 333g polohrubé mouky, 13g droždí a nakonec, podle toho jakou máte pekárnu, když se vkládají poslední suroviny, tak rozinky nebo kandované ovoce...

zdroj: Velká domácí kuchařka  
sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyni

Pokud chcete klasický kulatý mazanec, doporučuji použít normální dortovou formu a dopéct v troubě...:-)
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87