MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

27 února, 2015

Růže podzimu

Na začátek musím říct, že v mojí knize bylo strašných chyb. A tím myslím překlepy, chybějící písmenka, předložky, špatné koncovky u přivlastňování a tak dále. Trošku mě to při čtení štvalo...

S Růží podzimu se vracím do světa upírů, čarodějů a dalších mystických postav. První díl na mě působil rozporuplnými dojmy. Některé momenty mi připadaly trapné a ujeté. Ale celé téma knihy bylo tak nakousnuté, že jsem se musela pustit i do druhého dílu.

Druhý díl se týká Autumn Rose, tedy Růže podzimu. Pohybujeme se v Anglii,  ale v jiné dimenzi. Růže podzimu se na chvíli mihla i v první knize. Nyní se však točí kolem jí a jejího života. Děj probíhá souběžně s příběhem Violet. Takže si čtenář některé věci při čtení oživí a rozpomene si. Předpokládám tedy, že další díl už bude spojením linií Violet i Autumn, protože zatím to byl jen začátek děje ze dvou pohledů.

Sem tam se mihne nějaká ta legrační pasáž, sem tam trochu pochmurnější, trošku té magie k tomu, středoškolští studenti, tajemství a máme recept na zajímavou zápletku :-D Autorka píše docela otevřeně a nesnaží se děj přespříliš natahovat. Což je dobře, protože u některých knih je to pak neusnosné. Lepší je mít vše témeř hned na talíři :-P
 
Co se týče postav, popravdě řečeno, občas jsem z hlavních hrdinů měla trochu dojem, že trpí schizofrenií. Jejich změny nálady a chování mezi sebou bylo jako střídání anglického počasí. Také jsem z nich měla úplně jiný pocit, než když se vyskytli v předchozím díle. Tam na mě působili dospělejší, ale je pravda, že zabrali jen pár stránek. Na druhou stranu, v některých momentech mi připadalo, jakoby autorka přestala v psaní na několik dní a pak se k tomu vrátila, s přetrženou nití, protože to bylo tak trochu zamotnaé. A v určitých pasážich bych viděla trochu podobu s prvním dílem. No nevím, co si o tom přesně myslet.

Každopádně se děj vyvíjel moc zajímavě. Konec zůstal dost napínavě otevřený a rozhodně mě navnadil na další díl. A abych pravdu řekla, tento příběh se mi líbil mnohem více než příběh Violet. V konečném důsledku jsem se nakonec rozhodla dát čtyři hvězdičky. A budu doufat, že třetí kniha bude ještě lepší :-)Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Růže podzimu
Autumn Rose
Temná hrdinka
2
Abigail Gibbs
Jana Chartier
Fantasy
2013 originál /2014 překlad
356
Knižní klub
978-80-242-4518-8

 Anotace Databazeknih.cz:
Autumn Roseová má šanci zachránit svět, který miluje. Co všechno však kvůli tomu bude muset obětovat?
Autumn Roseová žije v ospalém přímořském městečku, ale hluboko pod povrchem jejího klidného života jsou pohřbena temná tajemství. Její babičku kdosi zavraždil a živá londýnská společnost, v níž vyrostla, je nyní pro Autumn jen vzdálenou vzpomínkou. A co hůř, v nové škole se jí všichni vyhýbají a posmívají – kvůli podivným vířícím znamením na kůži, která jí brání zapadnout do davu.
Pak se ale ve škole objeví hezký mladík, který má na pokožce stejná znamení jako Autumn, a obrátí její svět vzhůru nohama. Autumn je mezi spolužáky náhle populární, což ale vede k nebezpečí, že někdo odhalí její tajemství. Ještě horší je však vracející se sen o dívce, kterou se chystá svést velmi temný princ... a Autumn musí přijít na to, jak ji zachránit, než bude pozdě.
Další strhující příběh Temných hrdinek.

Ukázka z knihy


Náhled knihy z webové stránky Bux
http://www.bux.cz/knihy/nahled/155705-temna-hrdinka-2-ruze-podzimu.html?page=0


Informace o autorce


foto: Goodreads

Databazeknih.cz: Abigail Gibbs - Narodila se v anglickém Brixhamu a vyrůstala v nejtemnějším Devonu, na jehož dartmoorských blatech - jak známo - straší Pes baskervillský.

Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě a považuje se za profesionální studentku do doby, než ji dohoní skutečný svět. Nejvíc ze všeho se děsí krve a je horlivou zastánkyní vegetariánství, což ji logicky vedlo k sepsání prvotiny Večeře s vampýrem. Text tohoto románu začala zveřejňovat v patnácti letech pod pseudonymem Canse12 na internetu a po třech letech v kyberprostoru se rozhodla rozšířit svůj tvůrčí vliv i na papírová média.

Svůj čas tráví mladá autorka studiem, s rodinou a psaním, což zvládá s přispěním hektolitrů latté, které prolévá hrdlem i nad připravovaným pokračováním příběhu Temných hrdinek v knize Autumn Rose (Růže Podzimu).


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne