MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

08 ledna, 2015

Večeře s vampýrem

Tahle kniha mě zlákala především tématem upírů a svojí pěknou obálkou. V podstatě jsem pořádně nevěděla, o čem to má být. Vyklubala se z toho další šílená romance ze světa lidí a upírů, kde tak nějak okolnostmi dochází k milostnému trojúhelníku. Vše se začíná zamotávat a hlavní hrdinka Violet svádí vnitřní souboj sama se sebou.

K hlavní hrdince můžu říct, že mě docela štvala svými věčně ubrečenými scénami a vřískáním, které byly pomalu na půl knihy. Je to ohraná ženská hrdinka, která nejdřív bojuje s ohrožením na životě a potom s tím, kdo se jí vlastně líbí. Absolutně neví co chce a názory mění z minuty na minutu.

Některé momenty mě docela rozesmály, některé se mi líbily, a některé byly totální klišé z románů pro teenagery. Líbil se mi nápad s proroctvím. Bohužel v knize bylo málo akce a napětí. Z 99% to bylo spíše jako červená knihovna. Nechyběla spousta trapných momentů. Některé věci se daly určitě vypustit, protože nebyly až tak podstatné.

Abych to tedy shrnula, hlavní téma, upíři a proroctví je plus, to se mi líbilo. Hrát si na milostný trojúhelník (i když se řešil jen chvíli) byla zbytečnost. Trochu přibrzdit ve vztahu Violet a Kaspara by neuškodilo. V některých chvílích to bylo docela šílené... Vzhledem k tomu, že je autorce 'pouhých' dvacet let, je mi jasné, proč se zabývala hlavně 'jiskřením' mezi hlavními hrdiny. Bohužel to pro mě znamenalo v některých chvílích mínusové body. Někdy mi přišel text zmatený, našla jsem tam i nějaké chybky. Někdy jsem se zamotala... Nejzajímavější částí je závěr, asi tak posledních padesát stránek. Je těžké se rozhodnout pro konečné hodnocení...


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Večeře s vampýrem
Dinner with a Vampire
Temná hrdinka
1
Abigail Gibbs
Jana Jašová
Fantasy
2012 originál /2013 překlad
480
Knižní klub
978-80-242-4014-5

Anotace Databazeknih.cz:
Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?
Ukázka z knihy

Náhled knihy z webové stránky Bux

Informace o autorcefoto: Goodreads

Databazeknih.cz: Abigail Gibbs - Narodila se v anglickém Brixhamu a vyrůstala v nejtemnějším Devonu, na jehož dartmoorských blatech - jak známo - straší Pes baskervillský.

Momentálně studuje anglistiku na Oxfordské univerzitě a považuje se za profesionální studentku do doby, než ji dohoní skutečný svět. Nejvíc ze všeho se děsí krve a je horlivou zastánkyní vegetariánství, což ji logicky vedlo k sepsání prvotiny Večeře s vampýrem. Text tohoto románu začala zveřejňovat v patnácti letech pod pseudonymem Canse12 na internetu a po třech letech v kyberprostoru se rozhodla rozšířit svůj tvůrčí vliv i na papírová média.

Svůj čas tráví mladá autorka studiem, s rodinou a psaním, což zvládá s přispěním hektolitrů latté, které prolévá hrdlem i nad připravovaným pokračováním příběhu Temných hrdinek v knize Autumn Rose (Růže Podzimu).


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

1 komentář:

  1. škoda, mě se to líbilo, protože jsem to brala hodně s rezervou... nebyla to žádná pecka, ale znám horší knihy :-)

    OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne