MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

11 září, 2014


Recenzní kniha


Příběh pokračuje tam, kde Zápas o osud lidstva skončil. Caity odcestuje na prestižní školu, aby mohla jezdit po celém světě a měla možnost pokračovat v proroctví, které jí bylo souzeno.

Začátek příběhu je pomalým rozjezdem toho, co se má teprve stát. Hlavní hrdinka rozhodně nelení a stále se snaží pokračovat na své cestě. Okolo sebe má spoustu přátel, kteří jí pomáhají, ale i nepřátele, kteří se ji snaží zastavit.

Posouvala jsem se díky Caitinu vyprávění, které není nijak pomalé a zdlouhavě popisné. Nejspíš díky tomu se kniha čte sama a celkem svižně. Nezpomalovaly mě miliony zbytečností. Dozvěděla jsem se jen to hlavní a to co je důležité.

Negativem na knize je množství pojmů, ve kterých se člověk poměrně ztrácí. Když Caity s přáteli přijde na vysvětlení některých věcí, používají tolik termínů a odborných věcí, že jsem chvílemi nevěděla hlavu ani patu a ztrácela jsem spojitosti. V některých částech textu už to bylo tak složité, že jsem nepochopila, jak k tomu mohla autorka dojít. Navíc bylo záhadou, že každý druhý je génius přes počítače nebo nějakou techniku a že v podstatě nedošlo k žádnému velkému konfliktu, například s nepřátelskou skupinou, Caity s rodiči apod., vše v podstatě probíhalo hladce...
 
Docela mě zklamalo, že po dočtení poslední stránky jsem stále tak trošku tápala, o co tam vlastně šlo. Dalo by se říct, že jsem očekávala úplně něco jiného, například něco více o historii a Mayích. Některé věci by se daly vytknout a dalo by se o tom diskutovat. Nakonec díky tomu, co tam autorka dala všechno dohromady, Mayský kalendář, věci z fyziky a týkající se vesmíru, zapletla do toho uskupení společnosti a spoustu věcí, které nechápu jak mohla dát dokupy, dávám tři hvězdičky. Ještě při první knize jsem čekala na velký závěr a doufala jsem v něco velkého. Ale kniha měla hlavně humor a výborné vyprávění, ale ani trochu napětí a hrdinka neměla příliš mnoho překážek na svých cestách.
 
Každý má jiný vkus, ale i přes tyto tři hvězdičky se mi kniha líbila a rozhodně nelituji jejího přečtení.Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
Překladatel:
ISBN:
Hadí spirála
Serpents Coil
Mayské proroctví
2
Christy Raedeke
Drahomíra Michnová
Dobrodružné
2012 originál / 2013 překlad
280
Fragment
Drahomíra Michnová
978-80-253-1653-5

Anotace Fragment.cz:
Caity byla předurčena sehrát důležitou roli při záchraně lidské civilizace. Je však ve velkém nebezpečí, zrádná organizace Fraternitas je jí v patách. Pokud Caity a její přátelé selžou, převezme vládu organizace a odsoudí vše k zániku. Podaří se získat dostatečnou sílu pro záchranu světa? Naplní se starodávné proroctví?

Odkazy: fragmentUkázka z knihy

Ukázka knihy v nakladatelství Fragment


Kde koupit knihu


Informace o autorce

foto: Goodreads


Databazeknih.cz: Christy Raedeke je americká spisovatelka a velká cestovatelka. Její láska k mysticismu a její hlad po starověkých učeních ji vedly kolem světa - prošla Himaláje, strávila Halloween v skotském hradě ze 16. století, potápěla se v bezedné cenote v Yucatánu, studovala feng-shuei v Kuala Lumpur, stála na vrcholu Jungfrau ve Švýcarsku, sjížděla řeku Gangu, prozkoumala Diovu jeskyni na Krétě, vylezla na Mayské pyramidy v Chiapas, prozkoumala katakomby pod Paříží i Římem, boty jí roztavila lávová pole vulkánu Mauna Loa, pobývala mezi mnichy v klášteře v horách Sierra Nevada, také surfovala v Libyjském moři a také pátrala po šamanismu v troskách Yucatanu.
Nyní žije v Oregonu se svým manželem a dvěma dětmi.

Za recenzní knihu děkuji nakladatelství Fragment.Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne