MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 srpna, 2014

Nevím přesně k čemu může tento plugin sloužit, ale vyberete si knihu v seznamu a můžete ji uložit do jiného umístění ve zvoleném formátu. Například, když chcete někomu půjčit nějaké e-knihy nebo jiné e-dokumenty a nechce se vám to hledat v počítači, můžete si je uložit jinam, kde je nachystáte na jednu 'hromádku' a pak z tohoto místa překopírujete do čtečky někoho jiného.

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Plugin nainstalujete následovně:


Na hlavní liště pak zvolíte Save to Format


Vyberete si z dlouhého seznamu přípon, kterou chcete a následně si zvolíte cestu, kam se vám kniha v novém formátu uloží. Můžete zvolit i více formátu najednou.


V cílové složce, kde jste zadali uložení, se vám vytvoří úplně nová složka, pojmenovaná jménem autora a v ní najdete knihu ve vybraném formátu. Tato kniha se složkou nijak nefigurují v programu Calibre. Jsou prostě volně uložené mimo databázi. Knihy, které jsou v databázi mají v názvu složky 'katalogové' číslo. Tyto nově vytvořené záznamy žádná taková čísla nemají...


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87