08 června, 2014


Tato kniha je součástí trilogie. Dějově by to mělo předcházet knižní sérii Nástroje smrti. Nikde jsem to na internetu nehledala, ale podle použitých jmen tak usuzuji. Příběh je zasazen o nějaké ty roky zpět, spíš bych řekla minimálně o století.

Postupně se objevují postavy Lovců stínů. Ke zničení 'zla' musí spolupracovat s Podsvěťany. Mezi nimi je i upírka Camille a čaroděj Magnus Bane z předchozí trilogie. Líbí se mi jak se tyto dvě série začaly prolínat.

Kniha je zajímavá a poutavá. Moc se mi líbila. Jediné co bych tomu vytkla je, že se to odehrává v minulé době a potýkáme se tam se stroji. Hlavní hrdina Will je charakterově dost podobný Jaceovi z Nástrojů smrti. Jinak nemám co bych k tomu dodala. Těším se na další díl :-)
Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Mechanický anděl
Clockwork Angel
Pekelné stroje
1
Cassandra Clare
Diana Ghaniová 
Fantasy
2010 originál /2013 překlad SK
400
Slovart
9788055606415

Anotace Slovart.sk:
Šestnásťročná Tessa Grayová sa vydáva na dlhú zaoceánsku plavbu, aby vo viktoriánskom Anglicku našla brata. V Londýne plnom upírov, bosorákov a iných nadprirodzených bytostí, ju čaká doslova hrôza. Útočisko nájde u Tieňolovcov, ktorí jej prisľúbia pomoc, ak im na oplátku poskytne svoje tajomné schopnosti. Tessu očaria najmä dvaja najlepší priatelia: Jem, za ktorého peknou tvárou sa skrýva temné tajomstvo, a modrooký Will, ktorý od seba všetkých odháňa štipľavými komentármi a nevyspytateľnými náladami. Tessa pochopí, že si bude musieť vybrať, či zachráni brata, alebo pomôže novým priateľom zachrániť svet a že láska je to najnebezpečnejšie kúzlo zo všetkých.


Ukázka z knihy


Náhled knihy ze stránky slovart.sk


Informace o autorce

 foto: Knižní vesmír

Databáze knih: Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.


FanartyPokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)