MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 června, 2014


 Poslední díl je prostě poslední díl. Všechno se mění. Autorka mě nepřestávala překvapovat. To jak některé problémy, které v příběhu vytvořila, zase pěkně vyřešila. Tato kniha byla poutavá a zajímavá. I když některé pasáže mi přišly už protahované. Zabývala se hlavně postavami. Moc bitev a jiných akcí nebylo. Spíše jen jedna záchranná akce.

A to co udělala s postavou Jema by mě ani ve snu nenapadlo. Mám pocit, že v této sérii se zabývala autorka spíše postavami. V Nástrojích smrti mi přišel preferovaný spíše děj.

Konec byl překvapivý v mnoha ohledech. V některých momentech zbytečné protahování a potom byl konec tak zvláštně ustřižený a následoval epilog. Nejdřív mi přišlo, že závěr mohla ještě doplnit. Ale když jsem četla epilog, bylo to dostatečně vyřízené. Sice jsem z toho byla paf, protože jsem to nečekala. Ale i tak. Konce jsou vždycky nejhorší, protože tím vše končí...

Dávám tedy čtyři hvězdičky a to kvůli tomu, že bych tam ocenila víc akce a míň sladkých řečiček. A taky za ten závěr, protože to bylo z mého pohledu trošku divné...Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Mechanická princezna
Clockwork Princess
Pekelné stroje
3
Cassandra Clare
Diana Ghaniová
Fantasy
2013 originál /2013 překlad SK
480
Slovart
9781406330397

Anotace Slovart.sk:
Nad londýnskym Inštitútom sa zmráka. Mortmain pripravuje útok na Tieňolovcov: chce ich zničiť pomocou Pekelných strojov - armády neľútostných automatonov. Na dokončenie svojho plánu potrebuje už len jedno: Tessu Grayovú. Tieňolovci sa snažia objaviť Mortmaina, skôr než vyšle armádu do útoku. Keď však Mortmain unesie Tessu, Jem a Will, ktorí si obaja robia nároky na jej srdce a lásku, sú ochotní urobiť čokoľvek na jej zachránu. Tessa si uvedomuje, že jediný, kto jej môže pomôcť, je ona sama. Ale dokáže sa jedno obyčajné dievča postaviť celej armáde Pekelných strojov?


Ukázka z knihy

Náhled knihy ze stránky slovart.sk


Informace o autorce

 foto: Knižní vesmír

Databáze knih: Cassandra Clare se narodila americkým rodičům v Íránu a většinu dětství strávila cestováním po světě se svojí rodinou. Do deseti let žila ve Francii, Anglii a Švýcarsku. Po střední škole žila v Los Angeles a New Yorku, kde pracovala v různých časopisech. Na knize Město z kostí začala pracovat v roce 2004, inspirována Manhattanem.


Knižní téma | Shadowhunters (Lovci stínů) • pinterestPokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne