MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

02 srpna, 2013

Aby se mi lépe orientovalo, nastavila jsem si obarvování textu u přečtených knih. Takže jsou odlišené v seznamu od těch, co jsem číst ještě nestihla... Například tady je seznam mých papírových verzí Harryho Pottera. Pro uvedení příkladu, jsem přidala i další knihy J.K.Rowling, které jsem nečetla, aby bylo vidět rozdíl v barvách.
 

Postup najdete v celém článku...

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!

Otevřete si a kliknete na vzhled a zvolíte záložku Barvení sloupců. Dále kliknete na tlačítko +Add Rule, nastavíte podle obrázku:


Set the color of the column - první nabídku nechte na All columns, aby se obarvil celý řádek. V druhé nabídce si zvolíte barvu text, já mám navoleno cornflowerblue.

A níže si nastavujete pravidlo. Já mám v Calibre vytvořený sloupec, kde mám 'fajfky', že jsem knihu přečetla. Takže moje pravidlo je, že If the (když má) sloupec Přečteno hodnotu True (což je 'fajfka'), tak se daný řádek obarví. Výsledek vidíte na obrázku úplně na začátku článku....

Samozřejmě si můžete s nastavením pohrát a zkusit i jiná pravidla, podle vlastního nastavení calibre a sloupců, co používáte.

Například, pokud nemáte sloupec Přečteno jako já, ale používáte Hodnocení, můžete nastavit pravidlo na tento sloupec následovně:


If the Hodnocení is greater than 1 - když je ve Hodnocení větší hodnota než 1 (víc jak jedna hvězdička).


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne