06 července, 2015

Poslední čarodějka - Zpívající město

Knížka začíná stručnou historií košťat, od jejich vzniku, po informace o jejich výrobě, o létání a mnoho dalších historický faktů :-)

Dále už následují informace o různých sportech na koštěti až se dostaneme k tomu hlavnímu. A to je samozřejmě famfrpál... Jak tento sport vznikl, proč se používá tolik míčů... Prostě průvodce historií tohoto sportu. Nesmí se zapomenout na pravidla hry a uplatnění hráčů, ani na tvar hřiště a branek, seznámení se světovými famfrpálovými týmy a spoustu dalšího...

Chápu, že tato kniha, tak jako Fantastická zvířata, nemusí každého bavit. Je to jen holé info o něčem, co samostatně člověka moc nenadchne. Ale pokud si tím hodláte doplňovat povědomí o kouzelnické světě, určitě si kniha nějaké nadšence najde. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla, i když to není četba, kterou bych vyloženě vyhledávala častěji. Ale rozhodně mi stála za přečtení, tak jako různí filmoví průvodci a podobně...

Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Famfrpál v průběhu věků
Quidditch Through the Ages
-
-
Joanne Kathleen Rowling
Pavel Medek
Fantasy
1999 originál / 2001 překlad
66
Albatros
80-00-01008-9

Anotace Databazeknih.cz:
Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.


 

Informace o autorce

Wikipedie.cz:
https://www.databazeknih.cz/images/9_/6/joanne-kathleen-rowling-EcW-6.jpg

Joanne Rowlingová, píšící pod jménem J. K. Rowling či pseudonymem Robert Galbraith je britská spisovatelka, známá zejména díky řadě knih o čarodějnickém učni Harry Potterovi, ale i novele pro dospělé - Prázdné místo. Tato knižní série získala celosvětový úspěch včetně řady ocenění a prodalo se jí více než 400 milionů kopií.
Kromě psaní knih o Harry Potterovi je Rowlingová známá také svým životním příběhem, kdy se z života na sociálních dávkách stala během pěti let multimilionářkou. Nedělník The Sunday Times v roce 2008 odhadl její majetek na 560 milionů liber (1,1 miliard amerických dolarů) a označil ji za 12. nejbohatší ženu v Británii. Forbes ji označil jako 48. nejvlivnější celebritu roku 2007. Stala se filantropkou, podporuje organizace jako Comic Relief, One Parent Families a Multiple Sclerosis Society of Great Britain.


Zdroje obrázků: google.com, databazeknih.cz nebo vlastní výroba (úpravy obrázků)


Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

1 komentář:

  1. Famfrpál v průběhu věků jsem ještě nečetla, ale někdy si ho určitě přečtu. Sice mě to nějak extra nezajímá, ale je to součást Harryho, takže neodolám :)

    OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)