12 října, 2014


Recenzní kniha


Kořist je druhým dílem série Hon, kterou napsal Andrew Fukuda. V první knize jsme se seznámili s upíry, kteří sami sebe nazývají lidé. A obyčejní lidé jsou glupani. Upíři se chovají jako zvěř, nekrmí se jen krví, ale i masem. Když zavětří kořist, jsou hnáni instinkty, takže klidně zemřou na slunci, nebo se utopí ve vodě. Skupina se dala na útěk přes poušť v naději, že upírům utečou. Ti je začali pronásledovat slunce, neslunce.

V druhém pokračování Gen a jeho přátelé prchají a snaží se zachránit. Dostanou se na místo, kde žijí další lidé. Ale něco tu nehraje. Lidé jsou jiní a mají zvláštní pravidla. Je to první náznak nějakého napětí v ději.

Myslím si, že nápad jako takový není špatný. Ale přesto si občas říkám, že autor má trochu zvláštní vkus. To jací jsou upíři a jak údajně vznikli. Místo, kam se Gen a jeho přátelé dostali. Celé mi to připomíná šíření zombie virusu a přežívání zbytku lidí na planetě :-P

Knížce musím dát tři hvězdičky. Víc určitě ne. Příběh má opět spoustu nedostatků a při čtení jsem měla pocit, jakoby by ji psal nějaký puberťák jako svou první knihu a ne dospělý spisovatel. Především jde o stejné věci jako v první knize. Když jsou upíři taková zvěř, proč se snaží chovat civilizovaně? Proč Genova skupina neodejde, když jsou napadeni jinými lidmi a stále zůstávají s nimi? Ta jejich věčná naivita a důvěra, přestože žijí ve světě v jakém žijí. Dalo by se do toho mnohem více ponořit, ale nechci spoilerovat (nevím jak jinak bych o tom mohla psát :-)). Hodnocení měnit nebudu. Příběh se mi i přes to všechno líbí, druhý díl byl mnohem lepší než první. Je v něm vidět určitý pokrok. Závěr byl tak trochu překvapující. Část věcí mi došla 'cestou', ale tohle jsem tak nějak neočekávala.

Ale stále si stojím za tím, že i ten třetí díl přečtu. Přece musím vědět jak to dopadne :-D


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
Překladatel:
ISBN:
Kořist
The Prey
Hon
2
Andrew Fukuda
Jakub Kalina
Fantasy, sci-fi
2013 originál / 2014 překlad
344
Fragment
Jakub Kalina
978-80-253-2053-2

Anotace Fragment.cz:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Gen a jeho lidští přátelé prchají nocí. Gena však nepronásledují jen krvežízniví lovci, ale i vzpomínky na dívku Záři, která zůstala v Ústavu pro studium glupanů. Klidným ho nenechávají ani probouzející se city k lidské dívce Sisy.

Na svém útěku se dostanou až do lidské komunity žijící na tajném místě vysoko v horách. Když si začnou myslet, že jsou konečně v bezpečí, události naberou nečekaný směr. Gen poznává, že nový svět, který objevili, je možná stejně zlý jako svět, který opustili.

Nepřátelé se najednou valí ze všech stran. Genovi a Sisy začíná být jasné, že nemají nic než jeden druhého. Pokud se nestanou kořistí…

Ukázka z knihy


Ukázka knihy v nakladatelství Fragment

Kde koupit knihuInformace o autorovi

foto: Writing from the Tub

Databazeknih.cz: Andrew Fukuda. Narodil se v Manhattnu a byl vychován v Hong Kongu. Poté co získal bakalářský titul z historie na Cornellově univerzitě, Fukada začal pracovat v Manhattonském "čínském městečku" spolu s dalšími imigranty. Tato zkušenost vedla k napsání Crossing, jeho debutu který byl vybrán ALA Booklist jako Top 10 First Novel a Top 10 Crime Novel v roce 2010. Jeho druhá kniha Hon, první kniha v nové sérii, byla koupena St. Martin's Press a vydaná v květnu 2012. Předtím než se Fukada stal autorem na plný úvazek, byl sedm let prokurátorem. Momentálně se svojí rodinou žije na Long Islandu.

Za recenzní knihu děkuji nakladatelství Fragment.Sdílení článku:

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)