MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

10 prosince, 2018

Vosí hnízda

pondělí, prosince 10, 2018 čeká na komentář
Na internetu jsem našla několik receptů na vosáky, ale nakonec tenhle mi tak nějak zůstal jako hlavní a používám ho každý rok...

Vosí hnízda

Suroviny: 160g piškotů, 160g moučkového cukru, 2 lžíce kakaa, 50g mletých ořechů, 80g másla, 2 lžíce mléka, 2 lžíce rumu, piškoty na přiklopení (já si peču vlastní linecká kolečka místo piškotů)

Krém – 80g másla, 70g moučkového cukru, 2 lžíce rumu

Postup: Suroviny na krém utřeme. Dětské piškoty rozdrtíme nebo umeleme, přidáme cukr, kakao, ořechy, máslo, mléko, rum a vypracujeme těsto. Kousky těsta vtlačujeme do formiček vysypaných cukrem. Uprostřed uděláme důlek, který naplníme krémem, přiklopíme piškotem či lineckými kolečky.


Na vosí hnízda se mi osvědčila formička od tescomy, která se dobře otvírá, má rovnou i část, která vytlačuje důlek na krém a ke všemu i formičku na kolečka, pokud si pečete spodky z lineckého jako já :-)

sledovat mě také můžete na instagramu díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepece
nebo vše pohromadě #lucylilliannevkuchyni
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87