Mám tu další příklad toho, kdy jsem četla knižní předlohu a pak se nadšením třásla, až uvidím film. Do dneška natočili jen dva a zbylé můžeme jen smutně vyhlížet. Navíc musím přiznat, že prostě fantasy knihy filmaři točit neumí. Nikdy se to nevyrovná knize. Možná jedinou výjimkou, kterou musím zmínit je Středozem a Harry Potter. Tam jsem opravdu spokojená. Ale vzniká mnoho projektů, které jsou už v zárodku zničeny nepovedenými pokusy, viz Nástroje smrti, Warcraft, Drahokamy a hromady dalších.

Co se týče Percyho, našlápnuto to má docela slibně, herecké obsazení je také vyhovující, ale jde vidět, zvláště u těch mladších postav, jak jsou ještě nezkušení. O to víc potom film pokulhává a nedokáže se vyšplhat výš, jelikož je kazí špatné herecké hraní a repliky. Navíc i některé kulisy či bojová výzbroj působí dost dětsky a tak se celý dojem z filmu stále snižuje a snižuje. Přesto je tohle jeden z příkladů, kdy i přes nedostatky, na filmy občas kouknu. Nejsou pro mne až takovými propadáky. Znám mnohem horší případy, kdy je lepší se podívat jednou a film raději schovat někde do sklepa...






(zdroj obrázků: csfd)

Na tuto sérii jsem narazila už před lety a byla to jedna z prvních, které se v mojí mini knihovničce vůbec objevily. Tehdy jsem měla asi jen čtyři série všeho všudy a ty jsem četla stále dokola. Dříve, než se rozpoutala má knižní mánie. Percy a jeho svět je pro mě už taková klasika, čtení sice pro mladší čtenáře, ale tématem stále zajímavé i pro ty starší. Mám ráda mytologii a v tomto případě autor toto téma využívá hojně. Jeho knihy čtu doteď, i když už lehce citím ten rozdíl oproti dřívějšku, protože bych ocenila trošku starší postavy. Přesto má stále o čem psát. Už jsem díky němu cestovala mezi 'tábory' Řecka, Říma, Egypta i seveřanů... Tak uvidíme, co si připraví příště :-)

hodně stará recenze :-)







Tak, co tentokrát? Četli jste knihy nebo viděli film? Jaké máte názory?