02 dubna, 2018

Měsíc s knihou - březen

pondělí, dubna 02, 2018 8 komentářů
Oproti předchozímu měsíci je to značný pokrok a domů mi přibylo hned několik knih. Koupila jsem si však pouze pět z nich, takže se stále držím svého plánu. I když se na to dá dívat i jinak...


Na začátku měsíce jsem si koupila dvě knihy, jednou z nich je Osud Tearlingu. I když se sérií jsem spokojená spíše napůl, nedalo mi to, abych nezkusila závěr. Třeba mi to osvětlí, proč autorka napsala co napsala a nakonec změním názor. Druhou knihou je Šest vran. Ty jsem původně měla na recenzi jako ebook, ale docela mě bavily, dokonce tak, že jsem si je koupila... Na konci měsíce jsem si procházela svůj roční plán knih a zjistila jsem, že i když si chci hodně knih přečíst, vlastně jich není ale tolik na koupení. A tak jsem po dlouhém dumání a hodinovém pochodování po knihkupectví sbalila tři díly Grišy. Váhala jsem ještě nad Dvorem trnů a růží nebo nad Velkou knihou příběhů Sherlocka Holmese. Byl to šílený vnitřní boj, ale nakonec jsem se rozhodla tedy pro další knihy od Leigh Bardugo. A abych tedy shrnula konec prvního odstatvce tohoto článku, tak jsem si vlastně koupila pět knih, ale jelikož to bylo za poukazy z vánoc a narozenin, neutratila jsem ani kačku. Tudíž mým skórem je letos stále jedna kniha za 90 korun :-DTento měsíc jsem dostala čtyři recenzáčky. První od Megaknih Na útěku. Druhý díl k Projektu Alfa od české autorky. Pak v rámci nové spolupráce s Dominem Léto plné neskutečných věcí. Kniha mě neskutečně překvapila a po dočtení mě i docela mrzelo, že skončila... Třetí je z recenzního konkurzu u Omegy, kniha Neplakej. Ta u mě ze začátku vzbuzovala dost zvláštní pocity, ale nakonec se mi opravdu líbila. Měla něco do sebe... A jako úplně poslední je e-kniha Legendy Camelotu, kterou mi nabídl sám autor a poprosil mě o recenzi. Knihu zatím čtu, tak uvidím, jak mě osloví Artušovské příběhy...


Dárkem za šablonu od TheMellory je Krev nejmocnějších. Takže na ni jsem upřímně zvědavá. Snad se k ní brzy dostanu. No a jako úplně poslední je tu výhra v soutěži Knižního klubu. Pravidelně se zapisuji do tolika soutěží, že už ani nevím. A ještě ke všemu jsem nějak propásla, že proběhlo vyhlášení a já vyhrála. Takže si dovedete představit moje překvapení, když zvonil pošťák, předal mi balíček a já vůbec nevěděla, která bije :-D


Celkový počet nových knih: 10 papírových knih, 1 e-kniha


Březen Celkově rok 2018
Koupené z vlastní kapsy: 0 Nakoupeno: 1
Narozeniny, za šablonu, výhry, apod: 7 Obdarováno: 7
K recenzi: 4 K recenzování: 9


Přečtené knihy
Celkový počet přečtených stránek: 2122Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

8 komentářů:

 1. Tak to je super, že se stále držíš a neutrácíš :-) Já jsem na tom letos celkem podobně, tak uvidíme, jak dlouho mi to vydrží :-) Jinak Šest vran mám doma taky, ale ještě jsem se k nim nedostala, doufám, že se mi tento měsíc poštěstí :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Pěkná hromádka nových knih :) Vypadají super, hlavně Griša, nad kterou sama dlouho uvažuju... :) Přeju krásný duben plný skvělých knih.
  PS. ať se líbí Hrev Nejmocnějších :))

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě že já nemám peníze, protože teď vychází tolik skvělých knížek. Na mě teď paní češtinářka vytasila nechť koukám donést čtenářský dení s 10 knihami z povinné četby a já koukala jako tvrdé Y, protože jsem na školu přestoupila tudíž mám co dělat a ve středu budu muset naklusat do knihovny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. aje, ctenarsky denik a to jeste bude chtit klasickou literaturu co? nezavidim :-)

   Smazat
 4. Hezká hromádka. Šest vran mám také přečteno a docela se mi kniha líbila. Jsem zvědavá na další díl :)

  OdpovědětSmazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)