27 prosince, 2017


Náš rodinný recept na vánoční dezert... Tedy alespoň u nás je to zvykem :-) Pardon za tu fotku, ale já jsem na to prostě antitalent.

Metrový dort

Suroviny:
Piškot: 4 vejce, 26dkg cukru, 8 lžic horké vody, 10 lžic oleje, 26dkg hladké mouky, 1/2 balíčku prášku do pečiva, kakao
Krém: 1/2L mléka, 2 vanilkové pudinky, 1 máslo, cukr dle chuti, 1 vanilkový cukr, rum
Poleva: 15dkg cukr krystal, 5dkg kakao, 125g ztuženého tuku

Postup:
Piškot: Žloutky smíchat s cukrem, přidat vodu a olej. Střídavě vmíchat mouku s práškem do pečiva a sníh z bílků. Těsto rozdělit na polovinu. Jednu půlku obarvit kakaem. Upéct.

Krém: Uvařit pudink, vychladit. Rozmíchat cukry a máslo. Smíchat dohromady. Slepovat světlé a tmavé piškotové pláty. Potřít krémem i povrch. Nechat ztuhnout. Přelít čokoládovou polevou (ne horkou).

Poleva: Cukr do kastrolu, zalít vodou těsně nad cukrem. Rozpustit na plotně. Přidat kakao, rozmíchat. Bokem rozpustit ztužený tuk. Po troškách přilévat do vody s cukrem a kakaem. Pokud je směs hustá, přilít vodu.

Hotový dezert se krájí šikmo. Jinak se nebudou střídat pláty tmavého a světlého piškotu...

sledovat také můžete díky #lucylilliannevari a #lucylilliannepecePokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)