MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

15 dubna, 2015

Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
Jsou vám bližší obtloustlé svazky, které pořádně ani v ruce neudržíte, anebo radši listujete tenoučkými knihami, protože se drží daleko lépe? Znamená tlustá kniha napínavější a epičtější obsah a tenká zase daleko více zábavy? Jakou nejtluštější a jakou nejtenčí knihu jste kdy četli?

Většinou je pro mě asi nejideálnější kniha okolo 300 stránek. To je takový průměr, který mi vychází u spousty knížek. Ale neznamená to, že bych musela číst striktně jen takové velikosti. Popravdě to neřeším. Když si vybírám knihu, záleží mi na obsahu. O čem kniha je, jaký je to žánr a podobně. Počet stránek jde úplně bokem. Řeším to v jediném případě a to při výběru recenzních knih. Pokud si chci vzít knihu na recenzi a vím, že to budu mít časově náročnější, vyberu si trochu 'štíhlejší'.

Samozřejmě, pokud je kniha příliš silná, hůř se drží. Ale obvykle u těch silnějších bývá hodně obsáhlý děj a je se na co těšit. Je to velké dilema. V každém případě čtu i ty silnějši i ty tenčí. U tenkých ale vím, že to bude hodně rychlý průlet dějem. 

Moje nejtenčí kniha byla ještě do školní četby. Mám pocit, že to byla kniha Petr a Lucie od Rollanda, která měla pouhých 96 stran. Takže se to dalo přečíst opravdu hodně rychle. Mojí nejtlustší knihou byl asi Fénixův řád se 799 stranami :-)Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne