MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

22 dubna, 2015

Projekt pořádá Syki

JarniDumani2 
Jak jste na tom s moderními variacemi na mytologické náměty, pověsti či báje? Fandíte řeckým bohům, těm římským, egyptským, norským, anebo si libujete v rozdmýchání oblíbených pověstí a bájí? Vadí vám tato témata, anebo je naopak rádi vyhledáváte?

Vzhledem k tomu, že mě historie vždycky hodně bavila, tak mám ráda historické knihy, mytologii, a díky tomu i fantasy. Protože spousta fantasy, zvlášť pokud jsou tam rytíři a podobně, je v podstatě taky historie. Nejznámějším příkladem je asi Percy Jackson a Bohové Olympu. Tyto dvě série se týkají řecké a římské mytologie. Dále série Kronika Cartera Kanea, stále od stejného autora Ricka Riordana, se týká zase egypstké mytologie.Těmto knihám dávám větší přednost než románům a jim podobným. Mám ráda, když se dávají dohromady i nečekané prvky a díky tomu to všechno na sebe pěkně navazuje... Takže v konečném důsledku je to jedno z mých oblíbených čtení :-)
Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87