MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

20 března, 2015

Tak padne náš svět

Tato kniha se mi dostala do ruky po přečtení druhého dílu. A přestože jsem díky tomu věděla, o co tam jde a kam budu vůbec směřovat, vůbec ničemu to nevadilo.

Kniha je psaná formou deníkových zápisků. Hlavní postava Kaelyn zapisuje události po odjezdu jejího kamaráda. Ještě nemá tušení, co se bude dít a o čem všem nakonec bude psát.Jak se svět drasticky změní. ovlivní to nejen její život a lidí kolem ní, ale i celé město.

Pokud jste četli anotaci, tak víte, že jde o katastrofický příběh, o nákazu,  která napadla lidstvo.  A jak už jsem se zmínila, přestože jsem věděla do čeho jdu, nebylo to o to míň napínavé. Právě naopak. Tak jak se nemoc šířila, vyprávění nabíralo na intenzitě a napětí. Byla jsem opravdu napnutá jak struna. Protože jsem nevěděla, co se stane s vedlejšími postavami. A co horšího? Člověk si při čtení takových knih uvědomuje, že to není žádné sci-fi. Že by se to mohlo opravdu někdy stát. O to víc je to reálnější a člověka to nutí hodně přemýšlet. Díky tomu jsem byla do děje vtažena od samého začátku.

Konec zůstává otevřený a nabízí další možnosti toho, co se může přihodit. Každopádně kniha se mi moc líbila. Přišla mi lepší než druhý díl, protože se zabývá začátkem, tím jak to všechno začalo a kam to vedlo. Druhý díl už je jen o tom, jak se snaží něco vymyslet a zkusit to napravit.

Napsané to bylo dobrou, čtivou formou. Mít čas, určitě bych knihu přelouskala i za den... Každopádně se už těším na další pokračování.


Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Tak padne náš svět
The Way We Fall
Tak padne náš svět
1
Megan Crewe
Barbora Čermáková
Sci-fi, dystopie
2012 originál /2012 překlad
312
Egmont
978-80-252-2102-3

Anotace Databazeknih.cz:
Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví...
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.
Ukázka z knihy


Informace o autorce

foto: Lena Coakley

Databazeknih.cz: Megan Crewe se narodila v kanadském Torontu kolem konce roku 1980 a vyrůstala zde s rodiči a mladším bratrem. Vždycky milovala příběhy - když byla malá, žebrala po tátovi čtení oblíbené knihy "s hlasy," což znamenalo, že každá postava měla jiný hlas. A tak nebylo překvapením, že netrvalo dlouho, než začala tvořit své vlastní příběhy. Fantasy, sci-fi a nadpřirozené ji fascinovalo celý život, což je pravděpodobně důvod, proč tyto žánry jsou u jejích knih nejčastější. Dokončila svůj titul z psychologie na York University, ale celou dobu věděla, že romány jsou to, na co se opravdu chce soustředit.
Nyní stále žije v Torontu, s manželem a třemi kočkami. Pracuje jako behaviorální terapeut pro děti a mládež se speciálními potřebami. Ve volném čase cvičí kung-fu a ráda cestuje. Už cestovala do Velké Británie, Číny, Itálie, Japonska, Francie, Nizozemska a Turecka.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne