MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

25 února, 2015

Otroci ze Sokora

Hal se se svojí posádkou v pořádku vrátil domů. Vše se začalo vracet do starých kolejí. Ale to by nebyli oni, aby si nevybrali nové dobrodružství.

V této knize se vracíme k místům a postavám ze série Hraničářův učeň. John Flanagan má svůj styl psaní a charakter vyprávění příběhu, a ten se za tu spoustu knih ani na chvíli nemění. Stále je to ten stejný pohádkový děj s trochou napětí a spoustou legrace.

Líbilo se mi vracet k postavám a plout s nimi do dálky. Trochu postrádám větší napětí nebo něco, co by mě ke knize připoutalo a já ji nedokázala pustit z ruky. Většinou jsem totiž byla schopná i několik dní nečíst, což mě mrzí, protože děj rozhodně není špatný.

Je zajímavé, že autor se víceméně věnuje všem postavám rovnoměrně. Samozřejmě, že některým o kousek víc a některým o kousek míň. Rozhodně ale žádná z nich není zbytečná a bez účelu. Mohl by ale zapojit trochu více ženských hrdinek :-D

Většinou se veškeré události podaří bez větších potíží. To je další věc, která mě u těchto knih mrzí a je pro autora typická, protože už předem aspoň trochu tuším, jak to dopadne. Ani na chvíli nemusím přemýšlet nad tím, jestli to autor nezměnil a neudělal zajímavější.

Přesto mám jeho knihy ráda a stejně se k nim budu vracet. Série Bratrstvo mě po pravdě baví o něco více než Hraničářův učeň. A už teď se těším na další díl.Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Otroci ze Sokora
Slaves of Socorro
Bratrstvo
4
John Flanagan
Zdeňka Tenklová
Fantasy
2014 originál / 2014 překlad
448
Egmont
978-80-252-3187-6

Anotace Databazeknih.cz:
Nové dobrodružství začíná pověřením Hala a posádky jeho Volavky, aby sloužili coby námořní hlídka ve vodách spřáteleného Araluenu. Hal, Stig, Thorn a ostatní Volavky vyplouvají na moře s nečekanou novou členkou posádky na palubě. Nepřítel z minulosti se však vrací a Volavky musejí podniknout nebezpečnou cestu do Sokora, aby zachránily skupinu zajatých Araluenců před otroctvím. A přestože mohou tentokrát počítat s neocenitelnou pomocí araluenského hraničáře, není vůbec jisté, jak se jim podaří těžký úkol zvládnout.


Ukázka z knihy

 Náhled knihy z nakladatelství egmont


Informace o autorovi

foto: Wikipedie

Databáze knih: Australan John Flanagan (1944) začal svoji profesní dráhu v reklamě, pak se stal spisovatelem a redaktorem na volné noze. Psal slogany pro televizi, propagační letáky, firemní videa a televizní komedie a je jedním z nejplodnějších australských autorů televizních scénářů.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

1 komentář:

  1. Podľa recenzie aj ukážky to vyzerá dobre :)

    http://zoniaworld.blogspot.sk/

    OdpovědětVymazat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne