MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

02 února, 2015

Návrat

Příběh pokračuje tam, kde skončil. V tomto díle bylo nejvíce akce ze všech tří knih. Nejvíce napětí. Konečně se něco dělo a bylo to docela zajímavé. Jediné, co mi hodně vadilo, byla hlavní hrdinka. Všechno dokázala tak krásně komplikovat svými pocity a neustálým zachraňováním všech okolo. Upřímně nechápu, proč spousta hrdinek musí mít tendence zachraňovat všechny, i ty, kteří jí ublížili.

Co se týče psaní, kniha není nijak těžká na čtení. Neobsahuje šíleně zdlouhavé popisy, které mnohdy čtenáře jen zatěžují. Díky tomu se čte rychle a pohodově. Neříkám, že by nebylo co vylepšovat, ale tato série se mi docela líbí.

Mrzí mě, že nebylo úplně využito postavy Willa. Autorka se mu mohla více věnovat a mohla více rozvíjet jeho schopnosti. Takhle jsem se dozvěděli jen povrchové informace. Lovci v podstatě nepůsobili příliš nebezpečně, protože z jejich strany neměli téměř nikdy šanci. O enkrosech toho taky nevíme zrovna nejvíc. Myslím, že knižní série měla větší potenciál, než který autorka využila.

Jinak tato kniha uzavírá trilogii, která se týká Jacindy, Willa, Tamry a ostatních. Další kniha podle anotace se týká Jacindiny kamarádky Azurky. Tak uvidime, co se z ní vyklube...

I u této knihy zůstanu s hodnocením čtyřmi hvězdami, ale jen těšně. Ráda bych dala pět, ale hrdinčiny mozkový závity mě někdy opravdu štvaly... :-DInformace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor: 
Překlad:
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Návrat
Hidden
Drakie
3
Sophie Jordan
Miroslava Urešová
Fantasy
2012 originál /2013 překlad
260
CooBoo
978-00-6193-512-1

Anotace Databazeknih.cz:
V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…


Ukázka z knihy


Informace o autorce

foto: Romance

Databazeknih.cz: Sharie Kohler (pseudonym: Sophie Jordan) vyrostla v hornaté krajině Texasu, kde fantazírovala o dracích, válečnících, královnách a princeznách. Sophie je bývalý středoškolská učitelka angličtiny, ale také autorka bestsellerů dle New York Times a USA Today. Nyní žije v Houstonu se svou rodinou. Když se to nepíše, tráví svůj čas rozebíráním děje s kýmkoli, kdo je ochotný poslouchat, a plnění jejího DVR pravými krimi příběhy a reality show. Sophie také píše paranormální romance pod názvem Sharie Kohler.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne