MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

01 ledna, 2014


Konečně je kniha přečtená. Musím říct, že to bylo hodně oddechové čtení. Autor dokázal děj natáhnout na tři knihy. Už od začátku, a především těm co četli Hraničářova učně, muselo být jasné, jak to dopadne. John Flanagan totiž píše hodně pohádkovým způsobem, spíše pro mladší čtenáře. I když je děj napínavý a docela propracovaný, tak vždy všechno dobře dopadne a nikomu z kladných postav se nic nestane. Takže jak říkám, je to spíše jako pohádka. Pravý opak například Hry o trůny :-) A jelikož se mi knihu podařilo přečíst právě před pár minutami, dovolím si ji zařadit do Knižní výzvy a jdu na další knihu...Informace o knize

Název knihy:
Originální název:
Série:
Pořadí v sérii:
Autor:
Překlad
Žánr:
Rok vydání:
Počet stran:
Nakladatelství:
ISBN:
Lovci
The Hunters
Bratrstvo
3
John Flanagan
Zdeňka Tenklová
Fantasy
2012 originál / 2013 překlad
392
Egmont
978-80-252-2437-3

Anotace Databazeknih.cz:
Hal a jeho bratrstvo Volavek pronásledují piráta Zavaka, hnaní touhou získat zpět andomal, posvátný kámen Skandijců. Posádku Volavky čeká nelehký úkol - najít krvežíznivého lupiče dřív, než jim stačí navždy zmizet kdesi v jižních mořích. Pronásledování vede po mohutné řece Dan a nebezpečným vodopádem až do opevněného města Raguza, které je nechvalně proslulým útočištěm pirátů a dobrodruhů. Má-li zde Hal uspět, musí věřit schopnostem své posádky a vyzvat Zavaka na souboj na život a na smrt.


Ukázka z knihy

Náhled knihy z nakladatelství egmont


Informace o autorovi

foto: Wikipedie

Databáze knih: Australan John Flanagan (1944) začal svoji profesní dráhu v reklamě, pak se stal spisovatelem a redaktorem na volné noze. Psal slogany pro televizi, propagační letáky, firemní videa a televizní komedie a je jedním z nejplodnějších australských autorů televizních scénářů.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne