MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

12 srpna, 2013

Nastavování programu. Pokusím se popsat podrobněji co znám... Snad to někomu pomůže, třeba nějakým začátečníkům...Záložka Chování:Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!1. v dolním pravém rohu to vždy bude ukazovat, že je možné stáhnout novou verzi

2. pokud si nastavíte vlastní sloupce (Calibre průvodce - Vlastní sloupce) a budete tam mít typ ano/ne, máte možnost zobrazení buď striktně ano/ne nebo tři možnosti

3. když si v calibre budete chtít knihu prohlédnout, tak ji otevřete a jako první se vám otevře tento formát, pokud máte knihu ve více verzích; vyberte formát, který pro vaši čtečku upřednostňujete. Je to i formát, který je upřednostňovaný při převodu knih (je v pořadí jako první - výchozí).

4. tady si vybíráte, která formáty knih se vám budou otvírat v calibre, já mám nastaveny jen ty, které podle netu moje čtečka podporuje

Edit:
Sloupec Pořadí preference vstupních formátů - doporučuji si dopředu dát formáty, které umí Calibre převádět na mobi (pokud převádíte více souborů najednou, nemůžete zvolit, z které přípony převádíte na kterou, to funguje jen u převodu po 'kusech'). Je to jednoduší, aspoň vám nebudou pořád vyskakovat chybové hlášky, že to převést nelze.


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87