MŮJ ZÁPISNÍK

RECENZE KNIH

FILMOVÉ A SERIÁLOVÉ HODNOCENÍ

PEČENÍ A VAŘENÍ

08 ledna, 2013

Pokud máte ve svojí knihovničce opravdu hodně knih, že jejich správa a kontrola duplikátů je pro vás složitá, tak jsem našla plugin k jejich vyhledávání. Vyzkoušela jsem a opravdu to funguje...

Můj návod.

Kopírovat se zdrojem!


Klikněte na a . Dále klikněte na tlačítko .

Otevře se vám okno. V něm zadejte u Filter list of pluginsNot installed. Zobrazí se vám seznam pluginů, které jste neinstalovali. Najděte Find duplicates a dole klikněte na Install. Naskočí vám nabídka, kde budete mít možnosti, kdy se vám bude tlačítko tohoto pluginu zobrazovat v liště nástrojů. Automaticky je tam označeno Lišta nástrojů a Lišta nástrojů při připojení zařízení. Nastavení nechte a potvďte OK.

Po instalaci to bude po vás chtít restart Calibre. Proveďte.

Pak už jen stačí kliknout na .

V okně po otevření:


Zvolte nejdříve . Po načtení vám ukáže seznam knih, které mají stejný název. Pokud jsou tyto knihy stejné od stejného autora, obě knihy vyberte myší a stiskněte klávesu M, sloučí se v jeden záznam.

Potom zvolte . Opět se vám může ukázat seznam knih, které ale mají podobný název. Může se lišit například diakritikou apod. Opět pokud jste si jisti duplicitou, knihy vyberte a sloučíte je klávesou M.

To samé můžete vyzkoušet i ve sloupečku Autor Matching (místo Title Matching). Vzájemně prohazujte možnosti Identical (totožné) a Similar (podobné). Vždycky to něco 'vyvrtá'. :-)


Pokud vás článek zaujal, můžete sdílet

Lucy Lillianne
V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

0 komentář(ů) v diskuzi:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho, často vykouzlí úsměv na tváři a rozhodně potěší. Děkuji každému, kdo pro mě ztratí pár vteřin života :-)
@lucylillianne

@luculi87