19 července, 2015

Citronový chlebíček

neděle, července 19, 2015 bez komentáře
Teploty se zatím nehodlají umoudřit, ale i tak jsem se nakonec dokopala udělat chlebíček. Těšila jsem se na něj celý týden. A už mě nebavilo čekat :-)


Citronový chlebíček

Suroviny: 250g másla, 250g cukru, 4 vejce, nastrouhaná kůra 1 citronu, 250g mouky, 2 lžičky prášku do pečiva, tuk a mouka na plech, poleva - 150g moučkového cukru, 2-3 lžičky citronové šťávy

Postup: Pro přípravu těsta vmícháme máslo s cukrem do pěny. Po jednom přidáme vejce a citronovou kůru. Postupně vmícháme mouku s práškem do pečiva. Chlebíčkovou formu vymažeme a vysypeme. Naplníme ji těstem a povrch lehce uhladíme. Chlebíček pečeme na 175° asi 60 minut. Špejlí zjistíme, jestli je chlebíček propečený, vyklopíme a necháme vychladnout. Z moučkového cukru a citronové šťávy umícháme hladkou polevu a rozetřeme na chlebíček.Sdílení článku:
Sdílet emailem Sdílet gmailem Sdílet Facebookem Sdílet Googlem Plus Sdílet Twitterem Sdílet Pinterestem Sdílet Tumblrem Sdílet Bloggerem Sdílet Wordpressem Sdílet whatsappem

Autorka článku:

Lucy Lillianne V posledních letech jsem neskutečně podlehla knihám. Nejen jejich čtení, blogování o nich, ale i nakupování. Ráda si rozšiřuji knihovničku a velice mě mrzí, když vidím tolik knih, které nemohu mít. Přesto jsem ráda za každý kousek, který se mi dostane do rukou. Nicméně největší radost mi dělají žánry fantasy a sci-fi, v poslední době hodně ujíždím na apokalyptických a dystopických knihách a když si potřebuji odpočinout, často sáhnu po nějakém thrilleru nebo jiné napínavé četbě... Samozřejmě nepohrdnu ani lehčí četbou. Nejméně mě lákají romantické knihy, i když i tam občas dojde k nějaké výjimce. Doufám, že čtení mě bude bavit ještě dlouho, protože můj seznam je téměř nekonečný... :-)

štítky

0 komentářů:

Okomentovat

Každý vzkaz pro mě znamená mnoho a často vykouzlí úsměv a potěší. Děkuji každému, kdo kvůli mě ztratí pár vteřin života :-)